$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל אפל: נשדרג את מערך האבטחה בעקבות שערוריית התמונות הארוטיות

בראיון לוול סטריט ג'ורנל אמר טים קוק כי מעתה תודיע החברה למשתמשים, באימייל ובהודעה למכשיר המובייל, בכל פעם שמישהו מבקש לשנות סיסמה בחשבון המשתמש של אפל, לאחזר גיבוי מ-iCloud לאייפון או לאייפד או כשמכשיר חדש מתחבר לחשבון בפעם הראשונה

עומר כביר 18:4805.09.14

אפל מתכוונת לשדרג את מערך האבטחה שלה בעקבות הפריצה לחשבונות ה-iCloud של הסלביות ופרסום התמונות האירוטיות שנגנבו מהם - כך אמר מנכ"ל אפל, טים קוק, בראיון לוול-סטריט ג'ורנל. עם זאת, דחה את הטענות שגישת אבטחה רשלנית מצד אפל היא שאפשרה לפורצים לחדור לחשבונות.

 

קוק, שהתראיין בפעם הראשונה מאז פרוץ הפרשה, אמר שחשבונות הסלביות נפרצו אחרי שההאקרים ענו כשורה על שאלות האבטחה שמוצגות למשתמשים בעת ניסיון לאפס סיסמה, או כתוצאה מתרמית פישינג, וששום שם משתמש או סיסמה לא דלפו מהשרתים של אפל.

 

הדוגמנית קייט אפטון. תמונותיה דלפו הדוגמנית קייט אפטון. תמונותיה דלפו צילום: אימג'בנק, Gettyimages

 

חרף זאת, בכוונת אפל לשדרג את מנגנוני האבטחה שלה ומעתה תודיע החברה למשתמשים, באימייל ובהודעה למכשיר המובייל, בכל פעם שמישהו מבקש לשנות סיסמת בחשבון המשתמש של אפל, לאחזר גיבוי מ-iCloud לאייפון או לאייפד או כשמכשיר חדש מתחבר לחשבון בפעם הראשונה (עד עתה, החברה התריעה רק על שינוי סיסמה או התחברות ממכשיר חדש).

 

פעולת מנע מיידית

 

לדברי קוק, ההתרעות החדשות, שיתחילו לפעול בעוד כשבועיים, יאפשרו למשתמשים לנקוט בפעולה מיידית במקרה שמישהו זר מנסה לבצע שינויים בחשבון שלהם, ויאפשרו להם לחסום את אותו פורץ ולהודיע לצוות האבטחה של אפל.

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

קוק הודה, עם זאת, שאפל יכולה הייתה לעשות יותר על מנת ליידע אנשים על הסכנה שמהווים האקרים. “כשאני בוחן את התרחיש הנורא הזה, ושואל מה עוד יכולנו לעשות, אני חושב שהסוגיה העיקרית היא מודעות", אמר קוק. “אני חושב שיש לנו אחריות להגדיל אותה. זוהי לא סוגיה הנדסית. אנחנו רוצים לעשות כל שביכולתנו על מנת להגן על הלקוחות שלנו, כי אנחנו כועסים בדיוק כמוהם אם לא יותר”.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x