$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

דדי פרלמוטר מגייס 300 מיליון דולר

סגן נשיא אינטל העולמית לשעבר מקים חברת השקעות שתתמקד בחברות הייטק ישראליות בוגרות. המשקיעים: בעיקר מארה"ב וממזרח אסיה

אסף גלעד 07:0504.09.14

דדי פרלמוטר, לשעבר סגן הנשיא באינטל העולמית, פועל בימים אלה לגיוס מאות מיליוני דולרים להשקעה בחברות הייטק בוגרות באמצעות חברת השקעות חדשה. כך נודע ל"כלכליסט". את עיקר המימון, שיעמוד ככל הנראה על 200–300 מיליון דולר, מגייס פרלמוטר ממשקיעים בארה"ב ובמזרח אסיה שהכיר בזמן שהותו בארה"ב במסגרת תפקיד בכיר באינטל. 

 

דדי פרלמוטר דדי פרלמוטר

 

לרפא את מחלות הילדות של החברות הישראליות

 

החברה תתמקד בהשקעה בחברות הייטק ישראליות בוגרות בלבד, כאלה שדורשות סכומים גדולים של עשרות מיליוני דולרים כדי לעבור לשלב שיאפשר להן לצמוח מחברות בינוניות לגדולות. לטעמו של פרלמוטר, חברות ישראליות מתקשות להגיע לשלב הבוגר והן סובלות ממחלות ילדות ומחוסר ניסיון בניהול ושיווק.

 

פרלמוטר מתכוון להתמקד בהשקעה בעיקר בחברות שזקוקות לשינוי אסטרטגי בשלב בוגר או בשלב של לאחר הנפקה, ומעוניינות לחפש דרך חדשה. פרלמוטר מתכוון להתמנות לתפקיד יו"ר בחברות שבהן ישקיע.

 

החברה תתמקד בהשקעה בחברות בתחום תשתיות טכנולוגיות ופחות בתוכנות או אפליקציות למשתמש, כלומר תחומי תוכן שבהם הוא מתמחה עוד מתקופתו באינטל: מוליכים למחצה, מרכזי נתונים ומסדי נתונים, אחסון מידע, תשתיות תוכנה ארגונית וטכנולוגיות סייבר. פרלמוטר שוקל לגייס בזמן הקרוב כמה שותפים נוספים לחברה, ומאתר לשם כך ישראלים בעלי מומחיות טכנולוגית ועבר בחברות טכנולוגיה גלובליות.

 

החברה החדשה לא תפעל בחלל ריק: בשנה האחרונה קמו בענף ההייטק הישראלי שתי קרנות המתמקדות בהשקעה בחברות בוגרות בכדי לסייע להן לגדול, בשונה מקרנות הון סיכון רגילות, המתמקדות בחברות סטארט־אפ צעירות. הגדולה שבהן היא IGP של חיים שני ומשה ליכטמן שגייסה 250 מיליון דולר מלאומי פרטנרס, דיסקונט, כלל ביטוח ואינסנטה סאן פאולו.

 

קרן קומרה של ארז שחר, בועז דינטי וסיוון שמרי־דהן ביצעה לאחרונה סגירה ראשונית של 60 מיליון דולר להשקעה בחברות בוגרות, וכבר הספיקה להוביל סיבוב של 30 מיליון דולר באתר השירותים הישראלי Fiverr.

 

ניהל את הקשרים של אינטל עם הלקוחות

 

פרלמוטר שימש במשך יותר משנתיים כמנהל המוצרים הראשי של אינטל, תפקיד של סגן נשיא עם אחריות לפיתוח הטכנולוגי של השבבים של אינטל למחשבים אישיים, ניידים ושרתים. במסגרת תפקידו היה פרלמוטר אחראי לקשר של אינטל עם כל הענקיות הסובבות אותה ולעבודה המשותפת מול אפל, מיקרוסופט, טושיבה ואסוס.

 

פרלמוטר היה מועמד למנכ"ל אינטל העולמית, ולאחר שלתפקיד מונה בריאן קרזאניץ' פרש פרלמוטר בשנה שעברה מענקית השבבים האמריקאית וחזר לישראל. מאז הוא משמש כדירקטור במלאנוקס, יו"ר המכון לחדשנות ובמקביל פועל למען הקמת חברת ההשקעות. פרלמוטר אישר את הפרטים אך סירב להתייחס למספרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x