$
חדשות טכנולוגיה

גוגל נגד אמזון: מפעילה תוכנית לפיתוח מל"טים

התוכנית נמצאת בשלבי ניסוי מתקדמים ומוקדם יותר החודש בוצעו כבר כ-30 טיסות ניסוי עם המל"טים שפותחו ויכולים לשמש להעברת משלוחים

עומר כביר 11:5329.08.14
גוגל מפעילה תוכנית לפיתוח מל"טים, שמיועדים בין השאר לשמש למשלוחים - בבחינת משקל נגד לתוכנית דומה של אמזון שנחשפה בשנה שעברה, כך חשף אתמול (ה') המגזין המקוון אטלנטיק.

 

 

התוכנית, פרויקט כנף (Project Wing), פועלת מזה כשנתיים בגוגל X, החטיבה שמופקדת על פרויקטים דוגמת המכונית ללא נהג. היא נמצאת בשלבי ניסוי מתקדמים ומוקדם יותר החודש בוצעו כבר כ-30 טיסות ניסוי עם המל"טים שפותחו.

 

מה דעתך על מניית GOOGLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

 

למל"טים שפיתחה גוגל יש עיצוב ייחודי שמהווה שילוב בין מסוק למטוס, והמל"ט ממריא אנכית. המשלוחים נמסרים ליעדם באמצעות מערכת מובנת של גלגלת וחבל, כך שהמל"ט לא צריך לנחות. חיישנים מיוחדים מזהים מתי החבילה נמסרה, ומורים למל"ט לנתק את החבלים ולגלול אותם בחזרה.

 

"סרגיי ברין (מייסד גוגל וראש מעבדות גוגל X, ע"כ) תמיד מציק לי ושואל ׳איך זה? זו חוויה נחמדה לקבל משלוחים ככה?", סיפר לאטלנטיק מנהל הפרויקט, ניק רוי, "אחרי שהחבילה נמסרת הרכב ממריא בקשת יפהפיה. זה מדהים".

 

 

המל"ט של אמזון המל"ט של אמזון צילום: בלומברג

 

בגוגל מדגישים שעוד לא מדובר במערכת יציבה שצרכנים יכולים להשתמש בה, אך האתגרים שניצבים בפני החברה אינם בלתי אפשריים. כעת צפויה גוגל להתמקד בהפיכת המל"טים לשירות זמין מסחרית, והחברה צפויה להגדיל משמעותית את כוח האדם בפרויקט, שמונה כמה עשרות אנשים.

 

 

 

"כשהושק שירות פוני אקספרס הוא עיצב חברה סביב היכולת לספק משלוחים במהירות ובאמינות יחסיות", אמר לאטלנטיק אסטרו טיילר, מראשוני העובדים בפרויקט. "שירות הדואר - שצמח בחלקו מהפוני אקספרס והיה מהיר ואמין יותר - שוב שינה את החברה. פדאקס שינו את העולם עם משלוח בן לילה. עכשיו אנחנו מתחילים לראות איך משלוח באותו יום משנה את העולם. למה שהדבר הגדול הבא - משלוח בתוך דקה או שתיים - לא ישנה את העולם?".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x