$
מכשירים ומדריכים

ה-Fire Phone של אמזון: מרשים בביקורות, נכשל בשווקים

הסמארטפון הראשון של הענקית האמריקאית אמנם הציג ממשק חדשני במיוחד עם תצוגת 3D דינמית ויכולות מציאות רבודה מובנות - אבל לפי חברות מחקר, רק 35,000 יחידות נמכרו. מדוע כושל המכשיר?

נמרוד צוק 16:0327.08.14
הפייר פון, סמארטפון האנדרואיד המדובר של אמזון, קיבל אולי הרבה מאוד סיקור תקשורתי - אבל בשורה התחתונה מסתמן שמדובר לעת עתה בכשלון מסחרי. לפי הערכות של הגארדיאן הבריטי, שמתבססות על נתוני פלטפורמת הפרסום צ'יטיקה (Chitika) בשילוב נתוני חברת המחקר קומסקור, אמזון מכרה רק 35,000 יחידות.
החברה מודדת את היקף הכניסות לאפליקציות שעושות בה שימוש מפלטפורמות שונות, וכך יכולה להעריך את תפוצתם של דגמי סמארטפונים שונים. על פי נתוני החברה, ב-20 הימים שלאחר השקת המכשיר ביולי האחרון עמד היקף השימוש בו על 0.015% עד 0.02% בלבד מתעבורת הרשת בארה"ב.

 

ג'ף בזוס חושף את הפייר פון ג'ף בזוס חושף את הפייר פון

 

על פי נתוני קומסקור, מספר הסמארטפונים בארה"ב עמד באמצע אוגוסט על 175 עד 175 מיליון מכשירים ובהצלבת הנתונים מגיעים ל-26 אלף מכשירי פייר פון שהיו בשימוש בתקופת המדידה. לאחר תיקונים שמתחשבים בכך שלא כל משתמשי המכשיר משתמשים באפליקציות שעושות שימוש בפלטפורמה של צ'יטיקה, הגיע הגארדיאן להערכה של 35 אלף יחידות.

 

סיבה אפשרית למכירות האיטיות עשויות להיות המחיר, שעומד על 200 דולר לגרסת ה-32 גיגה-בייט של המכשיר בקניה דרך רשת AT&T, קרוב יותר למחיר האייפון 5S מאשר למכשירי אנדרואיד מתחרים. סיבה אחרת היא האקוסיסטם הסגור של אמזון, שהעדיפה לוותר על חנות האפליקציות של גוגל ובמקום זאת מציעה למשתמשיה מגוון אפליקציות מצומצם בחנות שלה.

 

לפייר פון מסך 4.7 אינץ', מעבד בעל ארבע ליבות במהירות 2.2 גיגה-הרץ, מעבד גרפי Adreo 330 וזיכרון פעולה של 2 גיגה-בייט. מערכת ההפעלה שלו, שמבוססת על הקוד של אנדרואיד בתוספת שינויים רבים שאמזון הכניסה בו, מציע תצוגה תלת ממדית ייחודית וממשק משתמש שמבוסס על תנועות ומחוות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x