אפליקציות

חדש מאינסטגרם: Hyperlaps, אפליקציית סרטוני טיים לאפס

החברה ממשיכה להתרחב אל מעבר לתחום שיתוף התמונות; האפליקציה מאפשרת לקחת וידאו ארוך ולהציגו במהירות מואצת, כדי ליצור סרטון קליפי ומגניב. מיקרוסופט חשפה לאחרונה שירות שמשתמש בטכנולוגיה דומה. האם יש קשר בין השניים?

נמרוד צוק 12:2727.08.14
אינסטגרם מעמיקה את אחיזתה בתחום הווידאו עם אפליקציה חדשה בשם הייפרלאפס (Hyperlaps). היא מאפשרת לצלם סרטוני טיים לאפס מקצועיים למראה באמצעות הטלפון בלבד וללא צורך בציוד מתקדם או מיומנות מיוחדת. האפליקציה זמינה להורדה מהבוקר בחינם, בשלב זה למשתמשי iOS בלבד, כאשר גרסת אנדרואיד צפויה לצאת בעתיד הקרוב.
"מאז השקנו את אינסטגרם לפני ארבע שנים, המטרה שלנו היא להביא לקהילת משתמשי האפליקציה כלים חזקים שיאפשרו להם ללכוד רגעים ולהביע את היצירתיות שלהם. באופן מסורתי, יצירת סרטוני טיים לאפס דרשה לאחוז בטלפון או במצלמה שלך באופן יציב בזמן הצילום. הייפרלאפס משתמשת בטכנולוגיית ייצוב תמונה שמאפשרת ליצור תוך כדי תנועה סרטוני טיים לאפס בעלי איכות קולנועית - יכולת שבעבר היתה אפשרית רק באמצעות ציוד מסובך ויקר", כתבה החברה בפוסט בבלוג הרשמי שלה.

 

 

"יצרנו את הייפרלאפס כך שתהיה פשוטה לשימוש ככל האפשר. לא צריך לפתוח חשבון כדי להתחיל לצלם - המשתמש מגיע ישר למצלמה, מקליק פעם אחת על המסך כדי להתחיל לצלם ופעם נוספת כדי לעצור. אחרי הצילום בוחרים מהירות תצוגה שנעה בין קצב רגיל לפי 12, שומרים את הסרטון למכשיר ומשתפים עם חברים באינסטגרם. האפליקציה יכולה לשמש לתיעוד נסיעה שלמה באוטובוס בווידאו שאורך כמה שניות, צילום הכנת ארוחת הערב שלך או לכידת מהלכה של שקיעת השמש". על פי הסקירה של מגזין Wired, שקיבל את האפליקציה להתרשמות מוקדמת, היא מאפשרת להגיע בקלות רבה לתוצאות דומות למה שעד כה דרש ציוד צילום מקצועי בעלות של 15 אלף דולר.

 

הייפרלאפס מבית אינסטגרם הייפרלאפס מבית אינסטגרם

 

אינסטגרם לא לבד

 

רק לפני שבועיים הציגה מיקרוסופט טכנולוגיה דומה שפיתחה, להחלקת צילומי וידאו לא יציבים והפיכתם לסרטון חלק וזורם. הפתרון של מיקרוסופט, עם זאת, הוא בשלב זה בגדר פרויקט נסיוני שאינו ממומש עדיין במוצר הזמין לשימוש הציבור הרחב.

 

שחרור האפליקציה החדשה מתווסף לצעדים קודמים של אינסטגרם שנועדו להרחיב את תחום העיסוק שלה אל מעבר לעיבוד ושיתוף תמונות, בראשן הוספת האפשרות לצלם ולשתף סרטוני וידאו קצרים של עד 15 שניות, בדומה למה שמציעה Vine של טוויטר.

 

הבלוגר הישראלי יאיר קיביקו העלה מספר תהיות בנוגע לפיתוח החדש: לא ברור מדוע אינסטגרם שחררה את הייפרלאפס בתור יישום נפרד ולא שילבה את היכולות שלה באפליקציה הנוכחית שלה, שנהנית משיעור שימוש גבוה ולא מצריכה מהלך קידום ושיווק נפרד. בנוסף, העלה את האפשרות של קשר בין הפיתוח של מיקרוסופט ובין זה של אינסטגרם; אמנם למראית עין אין קשר בין החברות, אך למיקרוסופט יש אחזקות בפייסבוק, בעלת אינסטגרם. לא מן הנמנע ששתי החברות שיתפו פעולה בתהליך הפיתוח של היישום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x