$
מכשירים ומדריכים

Nook, הדור הבא: בארנס אנד נובל חוזרת לשוק הטאבלטים

רשת הספרים חברה לסמסונג וביחד השיקו את Galaxy Tab 4 NOOK - טאבלט שכולל גישה מובנית לתכנים שבבעלות בארנס אנד נובל. הטאבלט עולה 179 דולר בלבד, במטרה להתחרות במכשירי הנקסוס 7 והקינדל Fire

עומר כביר 16:3621.08.14
הנוק (Nook) של בארנס אנד נובל חוזר: אחרי שכשלה במאמציה להפוך לגורם משמעותי בשוק הטאבלטים עם טאבלט פרי פיתוחה מחזירה רשת חנויות הספרים הפיזיות הגדולה בארה"ב את המותג נוק לסיבוב נוסף - והפעם עם מכשיר מתוצרת סמסונג.
מכשיר הנוק הראשון הושק ב-2010, ועם תג מחיר של 249 דולר היה ממבשרי עידן הטאבלטים הזולים אך האיכותיים. ואולם, חרף הביקורות הטובות שקיבל המכשיר ממשיכי דרכו לא הפכו ללהיט צרכני, במיוחד אחרי שאמזון וגוגל השיקו טאבלטים זולים משלהן. ביוני שעבר הודיעה בארנס אנד נובל שתפסיק לפתח ולייצר טאבלטי נוק בעצמה.

 

הטאבלט החדש של סמסונג ובארנס אנד נובל הטאבלט החדש של סמסונג ובארנס אנד נובל

 

אתמול הציגה החברה את השלב החדש במאמציה להפוך לשחקנית משמעותית בזירת הטאבלטים: טאבלט נוק שמפותח ומיוצר על ידי סמסונג. הטאבלט מכונה Samsung Galaxy Tab 4 NOOk ומבחינת החומרה הוא זהה למעשה לגלקסי טאב 4 7.0 הסטנדרטי: מסך 7 אינץ' ברזולוציית 1,280 על 800 פיקסל, מעבד ארבע ליבות במהירות 1.2 גיגה-הרץ, שטח אכסון של 8 גיגה-בייט, מצלמה אחורית באיכות 3 מגה-פיקסל, GPS ועוד.

 

ייחודו של הטאבלט הוא בצד התוכנה: גרסה מותאמת של אנדרואיד 4.4 שמתמקדת בהבלטת תכנים - ספרים, סרטים מוזיקה וכו' - מבית בארנס אנד נובל. בנוסף, רוכשי הטאבלט יקבלו במתנה ספרים, מגזינים ותוכניות טלוויזיה בשווי של 200 דולר וכן קרדיט של 5 דולר לרכישת תכנים נוספים. בנוסף, משתמשים יוכלו עכשיו להוריד אפליקציות גם מגוגל פליי, אופציה שלא הייתה קיימת בטאבלטי נוק קודמים - שהיו מוגבלים רק לחנות אפליקציות ייעודית קטנה.

 

האם זה מספיק? בארנס אנד נובל עשתה בעבר כמה ניסיונות חדשניים בתחום החומרה, אבל כשלה מול מכונות השיווק המשומנות של אמזון וגוגל. גם עם הנוק מתוצרת סמסונג לא ברור האם יש לחברה את המשאבים הכספיים להתמודד ראש בראש עם אמזון, במיוחד לאור העובדה שהתפוצה הבינלאומית של הטאבלט מוגבלת למספר מדינות מצומצם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x