$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

פאנאיה פיטרה יותר מ-23% מעובדיה - לאחר שהודיעה שתגייס עובדים

החברה, מחלוצות שירותי הענן הארגוניים בישראל, מפטרת 40 מ-170 עובדיה מאז תחילת החודש. זאת, לאחר שרק במאי האחרון הודיעה שתשכור 25 עובדים נוספים והמנכ"ל שלה הגדיר את 2014 כ"שנת צמיחה והתבססות"

אסף גלעד 12:4121.08.14
חברת התוכנה פאנאיה (Panaya) משלימה בימים אלה סיבוב פיטורים של כ-40 מעובדיה מתוך כלל 170 העובדים בחברה. סבב הפיטורים החל בתחילת החודש ובמסגרתו פוטרו בעיקר עובדי שיווק ותומכי מכירה, אם כי אנשי המכירות עצמם לא נפגעו מהמהלך. בנוסף, פוטרו גם מספר עובדי פיתוח בחברה.
המהלך הפתיע את עובדי החברה על רקע הכרזתה של פאנאיה ממאי האחרון, כי היא מתכוונת לגייס לשורותיה עוד 25 עובדים, דבר שיביא אותה להעסיק כ-190 עובדים. המנכ"ל הטרי של החברה, דורון גרסטל אמר רק לפני שלושה חודשים: "אנו רואים ב-2014 שנת צמיחה והתבססות, שתזניק את פאנאיה לשלב הבא במונחי נתח שוק והכנסות".

 

פיטורים במקום גיוסים פיטורים במקום גיוסים צילום|: SHUTEERSTOCK

 

ועם זאת, זו לא הפעם הראשונה שגלי פיטורים פוקדים את החברה: בשנה שעברה היא קיצצה 15% מעובדיה. גם מנכ"ל החברה שהיה ממקימיה, יוסי כהן, פרש מהחברה.

 

פאנאיה נוסדה בשנת 2006 והיא אחת מחלוצות הענן בישראל. היא פיתחה שירות לארגונים גדולים המאפשרים להם לנהל דרך הרשת שדרוג של תוכנות ארגוניות כגון תוכנות SAP ואורקל. השירות חוסך להם ולענקיות התוכנה את הצורך לנהל את התהליך מקרוב ובצורה זו חוסך מיליוני דולרים ללקוחותיה. החברה מתאפיינת גם בממשק מכירה ושירות מרחוק הכולל עשרות עובדים המשרתים את לקוחות החברה דרך הטלפון והאינטרנט.

 

כחלק מתחלופת המנהלים, ביקש גרסטל, לשנות את דרכה של החברה ולפתח מוצר נוסף המייעל עדכונים ופיתוחים. בזכות המוצר, ארגונים משתמשים  בשירותי פאנאיה לא רק בעת השדרוג, אלא גם במהלך עבודתם הרגילה. בין לקוחותיה ענקיות כמו טויטה, מרצדס, סימנס וקוקה קולה.

 

פאנאיה היא חברת סטארט-אפ הממומנת מכספי משקיעי הון סיכון. היא גייסה עד כה 23 מיליון דולר במספר סבבי גיוס, האחרון שבהם מינואר. בין המשקיעים בה נמנות הקרנות באטרי, בנצ'מרק, תמרס של פויו זבלודוביץ' והאסו פלטנר של מייסד ענקית התוכנה הגרמנית SAP.

 

מפאנאיה לא נתקבלה תגובה לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x