$
אינטרנט

הבוס מסתכל לכם בפייסבוק ועוקב אחריכם בטוויטר? טוב מאוד

מחקר של חברת PwC מראה ששליש מהעובדים דווקא רוצים שמנהליהם יבחנו את הסטטוסים והציוצים שלהם. מעסיקים צפויים להתחבר יותר אל חשבונות המדיה החברתית של העובדים, במטרה לשפר את הקשר עמם

נמרוד צוק 12:1518.08.14

מקובל לחשוב שעובדים חוששים ממעקב של מעסיקים אחר חשבונות המדיה החברתית שלהם - אבל על פי מחקר שערכה לאחרונה חברת PwC כשליש מהם דווקא לא מתנגדים לפרקטיקות הללו. המחקר כלל 10,000 עובדים ו-500 מומחי כ"א במדינות שונות.

לפי הערכת PwC, היקף המעקב של המעסיקים אחר פעילות העובדים שלהם בפייסבוק, טוויטר ורשתות חברתיות אחרות רק ילך ויגדל. ואולם, המטרה היא לשפר את הקשר שבין העובד והמעביד; המנהל יוכל להבין מה מניע את העובד ואיך ניתן לשפר את איכות החיים שלו במשרד.

 

"ראיתם מה כתב צביקה מהנהלת חשבונות?" "ראיתם מה כתב צביקה מהנהלת חשבונות?" צילום: שאטרסטוק

 

"באותו אופן בו מפרסמים וחברות קמעונאות משתמשים במידע על פעילות המדיה החברתית של הלקוחות שלהם כדי לשפר את חוויית הקניה שלהם, ארגונים יחלו בקרוב להשתמש במידע דומה כדי לבחון את ביצועי העובדים", טען ג'ון הארדינג, אחד ממחברי הדו"ח.

 

בוס, תעשה לי לייק

 

כ-36% מהעובדים שמשתייכים לשכבת הגיל המכונה "דור ה-Y" מרגישים בנוח לספק למעסיק גישה לפרופילים הפומביים שלהם, כך עולה מנתוני המחקר. המפתח להצלחת יוזמות מהסוג הזה, טוענים המחברים, יהיה לבנות מערכת של תגמולים שיינתנו לאלו מבין העובדים שייבחרו לשתף את המידע שלהם עם המעסיק, וליצור אמון בנוגע לאופן בו הוא משיג את המידע, משתמש בו ומשתף אותו.

 

אחד השימוש שמעסיקים עשויים למצוא למידע הוא שיפור שרותי הבריאות שהם מספקים לעובדים. "המידע יוכל לשמש לניטור בזמן אמת של בריאות העובדים, ולאפשר למעסיק להציע סיוע מוקדם שיצמצם את מספר ימי המחלה שהעובדים לוקחים", נטען בדו"ח.

 

מצד שני, מסקנות המחקר מעוררות גם לא מעט ביקורת. "זה נאיבי לחשוב שמעסיקים יסכימו לספק בטחון תעסוקתי בתמורה לויתור של העובדים על הזכות לפרטיות. קשה לי לראות כיצד חיטוט של המעסיק בחשבונות המדיה החברתית של העובד תוביל ליותר מוטיבציה או איכות חיים", אמר קארי קופר, פרופסור לפסיכולוגיה ארגונית באונ' לנקסטר. "זה נראה כמו מקרה של נסיונות לברר כיצד העובדים חושבים ומה הם עושים מחוץ לשעות העבודה - חדירה ברורה לחיים הפרטיים שלה, שקשה למצוא לה הצדקה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x