$
אינטרנט

צילמתם גול מדהים? שלא תעזו להעלות לפייסבוק ולטוויטר

הנהלת הליגה האנגלית צפויה לתבוע משתמשים שיפרסמו סרטונים שצילמו במשחקים. "אני יודע שאני נשמע כמו הורס מסיבות, אבל אנחנו חייבים להגן על הקניין הרוחני שלנו", אמר מנהל התקשורת של הליגה

נמרוד צוק 14:5117.08.14

הליגה האנגלית אוסרת על פרסום סרטונים שצולמו במהלך משחקיה - ואף נערכת לתביעת גולשים שיעשו זאת. זאת, במטרה לצמצם את הפגיעה ברייטינג של השידורים ובהכנסות מפרסום. בשלוש העונות האחרונות קיבלה הליגה תמלוגים בהיקף של 3 מיליארד פאונד משני הערוצים הבריטיים ששידרו את המשחקים, סקיי ספורט ו-BT ספורט.

במהלך משחקי המונדיאל הוצפו הרשתות החברתיות כמו טוויטר, Vine, פייסבוק ויוטיוב במאות אלפי סרטוני וידאו של גולים שנדגמו משידורי הטלוויזיה - ועתה מנסה הנהלת ליגת העל למנוע מהתופעה מלחזור על עצמה בעונת המשחקים הקרובה.

 

רוצים לראות משחק? בואו לאצטדיון רוצים לראות משחק? בואו לאצטדיון צילום: אי פי איי

 

"אנחנו יודעים שהאוהדים יכולים לראות משהו שקורה על המסך, להקליט אותו ולהעלות אותו לרשת - אבל בסופו של דבר זה מנוגד לחוק. זו הפרה של זכויות יוצרים ונפעל כדי לדכא את התופעה. אני יודע שאני נשמע כמו הורס מסיבות, אבל אנו חייבים להגן על הקניין הרוחני שלנו", אמר מנהל התקשורת של הליגה, דן ג'ונסון, בראיון ל-BBC.

 

מלבד ערוצי הטלוויזיה, סרטונים מתוך המשחקים מועברים גם באתרים של ה-Sun והטיימס לבעלי מנוי בתשלום - ושתי החברות פועלות כדי למנוע מגולשים את האפשרות לצפות בתכנים דומים בחינם.

 

לדברי ג'ונסון, הליגה מפתחת כלים אוטומטיים שיעזרו לה לאתר את ההפרות, כגון בוטים שיסרקו את הרשת בחיפוש אחר אנימציות גיף וסרטוני Vine של גולים. בנוסף, היא אומרת כי תשתף פעולה עם טוויטר כדי לפתח שיטה לאיתור ציוצים המכילים חומרים כאלו. Vine הוא בעיה מרכזית עבור הליגה וכלי התקשורת שחתמו איתה על הסכמים, מאחר והוא מכיל ערוצים ייעודיים לתכני כדורגל עם מאות אלפי עוקבים.

 

מה-Sun נמסר בנושא: "חתמנו על חוזי ענק עם הליגה שמעניקים לנו את הזכויות על סרטוני הגולים באינטרנט, והצוותים המשפטיים שלנו פועלים כדי לבדוק איך נוכל להיאבק בפיראטיות". הסאן גובה 8 פאונד לחודש עבור מנוי פרימיום שמאפשר לצפות בסרטונים הללו, שיועלו לאתר בפער של 2 דקות מהשידור החי.

 

מטוויטר נמסר: "החברה אוסרת על משתמשי Vine להעלות תכנים שמפירים את זכויות היוצרים של צד שלישי". בשלב זה לא ידוע האם בכוונת הליגה ושותפיה לפעול להגשת תביעות נגד מפירי הזכויות, או רק להוריד מהרשת חומרים פיראטיים ולנסות לחסום את פרסומם מראש.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x