$
מכשירים ומדריכים

הגודל קובע: בעולם השלישי מעדיפים פאבלטים

מחקר גילה שמשתמשים בשווקים מתפתחים כהודו, אינדונזיה, קניה ואחרים סבורים שסוגיות המשקל והגודל זניחות לעומת חוויית הצפייה בטלפון. המגמה צפויה להשפיע על ענקיות הטכנולוגיה למיניהן, ששואפות לחזק את המכירות בשווקים אלה

נמרוד צוק 13:3917.08.14

בעלי הסמארטפונים במדינות המתפתחות מעדיפים מכשירים עם מסך בגודל 5 אינץ' ומעלה, כך עולה ממחקר חדש של חברת ג'יני. נתוניו מראים שבכמה מהשווקים המתפתחים מכשירי 5 אינץ' היו הפופולריים ביותר - בהודו (31%), באינדונזיה (23%), בפיליפינים (23%), בוויאטנם (25%) ובמקסיקו (24%).

פאבלטים עם מסכים בגדלים של יותר מ-5.5 אינץ' היו הפופולריים ביותר בקניה (26%), בדרום אפריקה (32%) ובברזיל (26%), כאשר גם בשווקים האחרים היתה להם נוכחות חזקה בטבלה. המדינה היחידה בה העדיפו המשתמשים מכשירים עם מסכי 4 אינץ' היתה ניגריה (19%), כאשר קטגוריות ה-4.3% וה-4.5% היו החלשות ביותר.

 

מכשיר הגרנד S2 מבית ZTE מכשיר הגרנד S2 מבית ZTE

 

להערכת עורכי המחקר, הסיבה המרכזית להעדפה הזו היא היותו של הסמארטפון המכשיר העיקרי ולעתים היחיד בו משתמשים אנשים במדינות אלו לצריכת תכנים דיגיטליים. המשתמשים פשוט מחפשים מוצר שיתאים לגלישה ברשת, צפיה בסרטונים וסרטים ודפדוף בתמונות, כשהמשקל הקל והמימדים הנוחים מקבלים עדיפות נמוכה יותר. בין 70% ל-86% מהנשאלים (תלוי במדינה) ענו כי הם משתמשים באפליקציות וידאו על גבי הסמארטפון.

 

מגמת צמיחת גודלם של המסכים היתה תהליך התפתחות טבעי של שוק המובייל, שהואץ בשל הצניחה במחירי הפאנלים וההצלחה המפתיעה של מכשיר הגלקסי Note, הפאבלט הראשון. מאז השיקו יצרניות המובייל טלפונים גדולים יותר ויותר (ה-G3, מכשיר הדגל של LG, הוא בעל מסך בגודל 5.5 אינץ'). המגמה הצליחה לגרום גם לאפל ליישר קו עם השוק, לאחר שנים בהן התעקשה ש-3.5 אינץ' הוא הגודל המושלם למסך. האייפון 5 צויד במסך בגודל 4 אינץ' ואילו האייפון 6 כבר צפוי להגיע לשוק בשני דגמים - בעלי מסכי 4.7 ו-5.5 אינץ'.

 

לפי דיווחים שטרם אושרו, גם סמארטפון הנקסוס הבא של גוגל צפוי להיות פאבלט שייוצר בידי מוטורולה ויצויד במסך 5.9 אינץ'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x