$
מכשירים ומדריכים

אנדרואיד לכל פועל: רוב המכשירים נמכרים בפחות מ-200 דולר

58.6% מסמארטפוני האנדרואיד שנמכרו ברבעון האחרון היו טלפונים מוזלים. מדובר במגמה שתלך ותתרחב, תועיל ליצרניות כשיאומי ולנובו ותפגע בצורה קשה באפל ובסמסונג

ניצן סדן 09:0715.08.14

אנדרואיד שולטת בשוק המובייל, אבל אילו הם מכשירי האנדרואיד הפופולריים ביותר? לפי נתונים עדכניים, לא מכשירי הדגל החזקים והיקרים: יותר מחצי ממכשירי האנדרואיד שנמכרו ברבעון האחרון עלו פחות מ-200 דולר. כך לפי הערכות חברת המחקר IDC. רבים מהטלפונים נמכרו בשווקים מתפתחים ובסין - שוק המובייל הגדול בעולם. 

הנתונים עולים בקנה אחד עם הצניחה במכירות של סמסונג ויצרניות גדולות אחרות, שמתקשות להתחרות בחברות שמתמקדות בטלפונים מוזלים - כדוגמת לנובו ושיאומי הסיניות.

 

הצרכן מעדיף טלפונים זולים על מותגים נוצצים הצרכן מעדיף טלפונים זולים על מותגים נוצצים צילום: ניצן סדן

 

מדובר במגמה שמסכנת במיוחד את אפל, חברה שבחרה להתמקד בקטגוריית הפרימיום וכלל לא מציעה למכירה סמארטפונים במחיר נגיש. בנוסף, ניתן לראות בכך אות לתפיסה צרכנית נבונה יותר של הציבור בשווקי המערב: יותר ויותר משתמשים מבינים שאין להם צורך בטלפון החזק ביותר בשוק או בטלפון בעל מיתוג חזק ואופנתי.

 

מיקרוסופט, שמתאמצת לקדם את מכשירי ווינדוס פון, צפויה דווקא להרוויח מהמגמה: מכשיר הלומיה 520 של נוקיה שבבעלותה הוא להיט מכירות בשווקים מתפתחים ומספר יצרניות מכשירי ווינדוס פון מייעדות טלפונים במיוחד לשווקי אפריקה.

 

להערכתי, אפל לא תשנה את אסטרטגיית המוצר שלה לפני שהמגמה תתחיל להדאיג את המשקיעים שלה; נכון לעכשיו יש לה רווחים נאים ממכירות האייפון ויורשו יושק בחודש הבא. סמסונג, לעומת זאת, צפויה לחשוף יותר טלפונים מוזלים ולהשקיע בשיווק שלהם – בין היתר, ללקוחות ארגוניים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x