$
חדשות טכנולוגיה

לנובו ממשיכה להמריא: צמיחה של 39% במכירות המובייל

אפל וסמסונג, מאחוריכן: הדו"ח הרבעוני של הענקית הסינית מציג גידול משמעותי במכירות הטלפונים החכמים. בתוך כך, התייחס מנכ"ל החברה לנסיקתה של היריבה המקומית שיאומי ואמר: "אנחנו מעדיפים לאזן בין צמיחה ורווחיות"

נמרוד צוק 18:0314.08.14
הנסיקה של לנובו לא עוצרת: החברה דיווחה הבוקר על צמיחה של 23% ברווחיה ברבעון האחרון, עליה מהירה מתחזיות האנליסטים, שנגרמה בעיקר הודות לפעילות האגרסיבית של היצרנית הסינית בשוק הסמארטפונים.
רווחי החברה ברבעון זה, הרבעון הראשון בשנה הפיסקלית הסינית, הסתכמו ב-214 מיליון דולר, לעומת 174 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. תחזיות מוקדמות העריכו את ההכנסה הצפויה ב-202 מיליון דולר, על פי נתוני רויטרס שנאספו משורה של אנליסטים. הכנסות החברה ברבעון הסתכמו ב-10.4 מיליארד דולר, 18% יותר מהרבעון המקביל ב-2013.

 

פאבלט Vibe Z2 של לנובו פאבלט Vibe Z2 של לנובו

 

היקף המכירות של החברה בענף הסמארטפונים, במונחי מספר יחידות שהופצו ללקוחות, גדל ב-39% אחוז ברבעון, על פי הנתונים שפורסמו היום. עיקר הגידול היה בשוק הסיני, בו ניצבת החברה בשנה האחרונה במקום הראשון לאחר שעקפה את סמסונג, על פי נתוני IDC. עם זאת, החברה עומדת מול תחרות חריפה בשוק זה מצד היריבה העולה שיאומי, ומנכ"ל החברה יאנג יואנקינג אף התנגח בה היום ואמר: "ישנם מתחרים מקומיים שרודפים אחר צמיחה מהירה במטרה להשיג עוד כספי משקיעים בשוק ההון, וזו התנהלות לא בריאה. אנחנו מעדיפים לאזן בין צמיחה לרווחיות".

 

לנובו עסקה בעבר בעיקר בייצור מחשבים אישיים והשיגה דריסת רגל משמעותית בשוק הבינלאומי עם רכישת חטיבת המחשבים ניידים של IBM ב-2005, אבל בשנים האחרונות היא מעדיפה להתרחק משוק ה-PC השוקע לטובת כיוונים מבטיחים יותר. השנה השקיעה החברה מיליארדים בשתי עסקאות ענק - רכישת מוטורולה מוביליטי מידי גוגל בסכום של 2.9 מיליארד דולר ועסקה שטרם נסגרה סופית לרכישת חלק מחטיבת השרתים של IBM תמורת 2.3 מיליארד דולר.

 

עם זאת, עיקר הכנסות החברה עדיין מגיעות ממכירת מחשבים - 82% מהמכירות. למרות החולשה הכללית בשוק ה-PC, שהצטמצם בתקופה זו ב-3.7%, לנובו הצליחה לשמור על צמיחה, עם גידול של 12% במכירות לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x