$
אינטרנט

OnePlus השיקה קמפיין שוביניסטי - ונצלבה ברשת

יצרנית המובייל הסינית, שמשווקת את סמארטפון ה-One המרשים במכירה ישירה, קראה לנשים להצטלם עם הלוגו שלה על גופן החשוף כדי לקבל מקום ברשימת הזמנות המכשיר. התגובות הזועמות ברשת לא איחרו לבוא

עומר כביר 14:1013.08.14
שוביניזם דור 4: חברת OnePlus, שמפתחת סמארטפון זול, השיקה תחרות סקסיסטית ודוחה במסגרתה הוזמנו נשים להצטלם כשעל גופן מצויר לוגו החברה, בתמורה לאפשרות לזכות בטי-שירט בחינם ובזכות להיות בין הרוכשות הראשונת של המכשיר. בעקבות הביקורות הרבה והמוצדקת שנמתחה על התחרות נאלצה החברה להתנצל ולבטל אותה.
OnePlus השיקה לאחרונה את הסמארטפון הראשון שלה, One, שחרף מחירו הזול, 300 דולר בלבד, זכה לביקורות משבחות שמציבות אותו בשורה הראשונה של סמארטפוני הדגל היוקרתיים. בהתאם, זוכה המכשיר לביקוש גבוה והמבקשים לרכוש אותו נדרשים להצטרף לרשימת המתנה שמתקצרת בהתאם לקצב הייצור של החברה.

 

כתעלול יחצני לקידום המכשיר הגתה החברה תחרות בשם Ladies First, במסגרתה יכלו מתמודדות לקפוץ לראש התור, אם זכו לדירוג גבוה מגולשים אחרים.

 

קמפיין OnePlus קמפיין OnePlus

 

המתמודדות התבקשו להצטלם כשעל גופן, או בדף שהן מחזיקות, מופיע לוגו החברה ולפרסם את התמונה בפורומים של אתר החברה. 50 המתמודדות שיקבלו את מספר הלייקים הגבוה ביותר מגולשים אחרים יזכו בטי-שירט חינם ובזכות לקפוץ לראש רשימת ההמתנה ולרכוש את המכשיר תמורת תשלום מלא.

 

"באופן ג'נטלמני באמת, ומכיוון שהאבירות טרם הלכה לעולמה, אנחנו נותנים לגברות הנפלאות של OnePlus הזדמנות לקפוץ לראש התור", נכתב בפוסט נטול כל מודעות עצמית שהציג את התחרות. “OnePlus רוצה לעשות טוב לכמה למעריצות המועטות אך היפות של הקהילה שלנו". עם גישה כזאת, אין פלא שיש לחברה רק מעריצות מועטות.

 

הגולשים תקפו, החברה נבהלה והתנצלה

 

התחרות, שלא במפתיע, לא התקבלה בחום. כמה גולשות אמנם שלחו תמונות אותנטיות, ואולם לפי דיווח של אתר The Verge מספר גדול אף יותר של גולשים שלח תמונות פוטושופ של בחורות רנדומליות עם לוגו החברה, בין אם בניסיון לזכות את בתחרות ובין אם במטרה לחבל בה. גולשות אחרות הגיבו בתמונות מחאה: אחת העלתה תמונה עם שלט שבו נכתב "זוהי תחרות סקסיסטית ומעליה. מצאתם עוד דרך ליצור תסביכים, אין לנו מספיק כאלו", בעוד שאחרת הסתפקה בפרסום התמונה שלפניכם.

 

הגולשים לא פירגנו ליוזמה של OnePlus, בלשון המעטה הגולשים לא פירגנו ליוזמה של OnePlus, בלשון המעטה

 

בעקבות הביקורת הקשה נאלצה החברה, בסופו של דבר, לבטל את התחרות ולפרסם התנצלות. “OnePlus נרגשת שיש לה קהילה קטנה אך גדלה של נשים", נמסר ל-The Verge. “אנחנו רוצים לעודד אפילו יותר נשים לגלות מעורבות והתרגשות לגבי מה שקורה כיום בעולם הטכנולוגיה. התחרות הייתה ניסיון שגוי, של כמה עובדים מבודדים, לעשות את זה. עם זאת, אין ספק שהפרסום לא רק שכשל להכיל את קהילת הנשים שלנו אלא הנציח סטריאוטיפ שאינו נתמך על ידי OnePlus בשום אופן. אנחנו מתנצלים עמוקים על כל פגיעה שנגרמה בגין התחרות הזו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x