$
חדשות טכנולוגיה

טוויטר מתקנת את הדו"ח הרבעוני, מנסה להרגיע את המשקיעים

החברה פרסמה עדכון לפיו שיעור הגולשים שלה שלא נחשף לפרסומות עומד על 11% ולא על 14% כפי שפורסם במקור. בנוסף, חשפה שרק 8.5% מהחשבונות בה מתעדכנים על ידי בוטים ושירותים אוטומטיים אחרים

הראל עילם 12:0412.08.14
הדו"ח הרבעוני האחרון של טוויטר היה חיובי ברובו, מלבד נתון אחד: שיעור גדל והולך (14% נכון לרבעון זה, או 38 מיליון איש) של משתמשים שמתחברים לשירות באמצעות כלי צד ג' ולא נחשפים לפרסומות. אתמול פרסמה תיקון לנתון זה, שמציב אותו על 11% בלבד. ברבעון המקביל ב-2013 עמד המספר על 7%.
לפי דיווח של אתר re/code, טוויטר הגישה תיקון לדו"ח הרבעוני בעקבות חששות שהביעו כמה ממשקיעי החברה. ההנהלה הציגה נתון נוסף: מספר המשתמשים שמתחברים לשירות באמצעות אפליקציות או שירותים שמקבלים עדכונים אוטומטיים, שעמד לדבריה על 8.5% בלבד ברבעון זה. הנתון האחרון נועד להרגיע חשש נוסף של המשקיעים, שרצו לדעת כמה מתוך המשתמשים הפעילים הם בוטים.

 

לפי טוויטר, רק 8.5% מהצייצנים הם בוטים פוטנציאליים לפי טוויטר, רק 8.5% מהצייצנים הם בוטים פוטנציאליים

 

טוויטר סירבה להתייחס פומבית לתיקון או להסביר את הפער בין שני הנתונים בתשובה לפניות של כלי תקשורת, אולם הוסיפה הערה למצגת למשקיעים שמופיעה באתר החברה, בה נאמר כי "הנתון הקודם כלל משתמשים מסוימים שהתחברו לטוויטר באמצעות אפליקציות שהיו בבעלותם והופעלו על ידם".

 

החברה, שמשתרכת הרבה אחרי 1.2 מיליארד המשתמשים של פייסבוק ועל פי נתונים מסוימים כבר נעקפה גם על ידי פינטרסט ולינקדאין מבחינת מספר הגולשים, מחפשת דרכים חדשות להציג נתונים מחמיאים. לאחרונה טען המנכ"ל דיק קוסטלו כי מספר האנשים הכולל שנחשפים לציוצים גדול פי 2-3 ממספר המשתמשים הפעילים בשירות. בחודשים הקרובים עתידה החברה לחשוף באופן מסודר את שיטת המדידה החדשה להיקף החשיפה של התכנים המתפרסמים ברשת, שאמורה על פי הערכות להזכיר את הנתונים שהיא פרסמה בנוגע לחשיפה שקיבל ציוץ סלפי האוסקר של אלן דג'נרס.

 

לפי הדו"ח הרבעוני, יש לטוויטר כיום 271 מיליון משתמשים, לאחר צמיחה של 6.3% במהלך הרבעון. הכנסות החברה ברבעון הסתכמו ב-312 מיליון דולר, לעומת 250 מיליון דולר ברבעון שלפניו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x