$
אינטרנט

גוגל תשקיע 250 מיליון דולר במאבק בתרופות מזוייפות

התכנית החדשה של ענקית החיפוש היא תוצאה של הסכם שנועד לסיים תביעה שהגישו נגדה משקיעים. החברה הואשמה כי אישרה פרסום תרופות ממקורות מפוקפקים

רפאל קאהאן 12:5510.08.14

גוגל הודיעה כי היא תשקיע 250 מיליון דולר בתכנית נרחבת שנועדה לפקח על פרסום תרופות מזוייפות או ממקורות מפוקפקים ברשת. זאת בעקבות הסכם פשרה מתמשך בין גוגל ובין לשכת הסחר הפדרלית ומשרד המשפטים האמריקאי, לאחר שב-2011 נמצא כי ענקית החיפוש הציגה פרסומות לתרופות מרשם ללא אישור, בניגוד לחוק האמריקאי.

 

על פי ההסכם, התכנית תופעל בשיתוף עם בתי מרקחת ותתמקד במאבק בהפצה של תרופות לא חוקיות, מזויפות ותרופות מרשם. בנוסף, החברה תפעל לעורר מודעות לסכנות של התמכרות לתרופות. החברה תשקיע בתוכנית חמישים מיליון דולר בשנה, לאורך תקופה של חמש שנים. דובר גוגל מסר כי החברה "תמשיך את מאבקה בתופעת המסחר בתרופות לא חוקיות", וכי היא מנעה פרסום של מיליוני מודעות עד כה.

 

קבוצת בעלי מניות בגוגל הגישה תביעה יצוגית כנגד החברה ב-2011, לאחר שהיא הגיעה להסכם מול הממשל הפדרלי. ענקית החיפוש הסכימה לשלם את העלויות המשפטיות של התביעה, בגובה 9.9 מיליון דולר.

 

ב-2013 הוערך היקף שוק התרופות הלא חוקיות באינטרנט בכמיליארד דולר. על פי מחקר של המשרד לאחריותיות ממשלתית (GAO - המקבילה האמריקאית למבקר המדינה), כ-97% מבתי המרקחת המקוונים מספקים תרופות לא חוקיות או מסוכנות לצרכנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x