$
חדשות טכנולוגיה

משרד הפטנטים האמריקאי שומט את הקרקע מתחת לתביעת אפל

המשרד ביטל את אחד הפטנטים הפופולריים של אפל, העוסק בהשלמת מילים אוטומטית. אפל הצליחה בעבר לתבוע את סמסונג על הפרת הפטנט המדובר - מה שיכול להוביל לביטול התביעה או עיכוב הקנס

נמרוד צוק 12:4010.08.14

הפסד נוסף לאפל במלחמת הפטנטים האינסופית מול סמסונג: משרד הפטנטים האמריקאי פסל את פטנט מספר 8,074,172, העוסק בטכנולוגיית השלמת מילים אוטומטית וניתן לאפל ב-2011. זהו אחד משלושת הפטנטים שאפל תבעה בהצלחה את סמסונג על הפרתם - בית המשפט מצא דאז כי שבעה ממכשיריה של סמסונג הפרו את הפטנטים. במאי האחרון, נפסק לחברה פיצוי בהיקף של 119.6 מיליון דולר. מתוך הסכום, 17.9 מיליון דולר נפסקו בגין הפרת הפטנט הנ"ל.

משרד הפטנטים הודיע לאפל כי הפטנט אינו קביל. במידה ואפל תרצה לשמר את הקניין הרוחני שלה, עליה להגיש ערעור ולספק מידע נוסף שיוכיח את תקפות הפטנט - הליך שעשוי לקחת חודשים ואף שנים. מבחינה משפטית, הפיצוי שכבר נפסק לטובת אפל על הפרת הפטנט אינו מבוטל אוטומטית. עם זאת, סמסונג כבר הגישה ערעור לבית המשפט המחוזי של צפון קליפורניה, שיכול להחליט על ביטוי או דחיית הפיצוי עד לתום הדיון בערעור של אפל.

 

סמסונג גלקסי נוט 2. בית המשפט מצא כי הוא מפר את אחד הפטנטים של אפל - שבוטל כעת סמסונג גלקסי נוט 2. בית המשפט מצא כי הוא מפר את אחד הפטנטים של אפל - שבוטל כעת צילום: ניצן סדן

 

הפיצוי שנפסק לבסוף לטובת אפל רחוק מאוד מהתביעה המקורית, שדרשה פיצוי בהיקף של 2.2 מיליארד דולר. החברה אף הפסידה במקביל בתביעת הנגד, בה נפסק כי הפרה את אחד הפטנטים של סמסונג. לטענת עורכי הדין של סמסונג הזכיה במשפט לא נסמכה על ראיות ממשיות, והחברה מתכננת לערער על ההחלטה לערכאה גבוהה יותר.

 

זוהי תביעת הפטנטים הגדולה השניה שאפל זוכה בה כנגד סמסונג - במרץ 2013 אפל זכתה לפיצוי של 930 מיליון דולר על הפרת פטנטים אחרים, סכום שמאז שונמך ונמצא בדיונים וערעורים רבים. גם התביעה הזו התקיימה בבית המשפט המחוזי בצפון קליפורניה.

 

מלחמת הפטנטים נרחבת בין אפל לסמסונג מוגבלת כרגע לארצות הברית בלבד, לאחר ששתי החברות הסכימו לוותר על כל שאר התביעות שלהן. ככל הנראה, החברות החליטו להתמקד בזירה משפטית אחת על רקע העלויות הגבוהות של ניהול המשפטים והרצון של שתי החברות למקד את משאביהן בשיפור מצבן מול המתחרות האחרות, לצד חשש מחשיפת מידע פנימי שמוגש כראיות בבתי המשפט. ההצהרה, עם זאת, אינה כוללת הסכמים לרישוי פטנטים אלא רק החלטה להשעות את המאבק המשפטי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x