$
חדשות טכנולוגיה

בית משפט בארה"ב דחה פשרה בתביעת עובדים נגד אפל וגוגל

החברות היו אמורות לשלם פיצויים של 324 מיליון דולר לעובדים שזכויותיהם הופרו. השופטת: הסכום נמוך מדי

שירות כלכליסט 21:3309.08.14

הסכם פשרה בתביעת ענק שהתנהלה נגד כמה ענקיות טכנולוגיה אמריקאיות בפרשת אי־העסקת עובדים נדחה אתמול (ו') על ידי בית המשפט בקליפורניה.

 

 

מה דעתך על מניית ADOBE INC:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ב־2011 הגישו 64 אלף עובדים ועובדים לשעבר תביעה ייצוגית נגד החברות אפל, גוגל, אינטל ואדובי, בטענה כי הפרו את חוקי ההגבלים העסקיים כשסיכמו ביניהן שלא להעסיק עובדים זו של זו כדי להימנע ממלחמות שכר. התובעים ביקשו לקבל פיצויים של 3 מיליארד דולר בגין הנזקים שנגרמו להם בשנים 2005–2009.

 

בחודש אפריל הגיעו הצדדים להסכם פשרה, ולפיו ישלמו החברות לעובדים פיצויים בסך 324 מיליון דולר - בממוצע 5,000 דולר לעובד. ואולם אתמול, במועד השלמת ההסכם, הודיעה השופטת הפדרלית לוסי קו כי היא מסרבת לקבל אותו כיוון שסכום הפיצויים "נמוך מדי".

 

 

ג'ובס. "דמות ראשית בקונספירציה לכאורה" ג'ובס. "דמות ראשית בקונספירציה לכאורה"

 

קו כתבה שההסכם העניק לעובדים פיצויים נמוכים יותר משקיבלו העובדים של פיקסאר ולוקאס פילם בתיק דומה שהסתיים בשנה שעברה. כדי לעמוד באותם סטנדרטים, כתבה קו, סכום הפיצויים היה צריך לעמוד על "לפחות 380 מיליון דולר".

דחיית הסכם פשרה ששני הצדדים המתדיינים הסכימו עליו נחשבת לצעד משפטי יוצא דופן. הצדדים יוכלו עתה לנסות להגיע להסכם חדש או להגיע לבית המשפט, בצעד שעשוי לחשוף פרטים מביכים על ענקיות הטכנולוגיה.

 

 

 

הפרשה כבר זכתה לסיקור נרחב בשל ההזדמנות לקבל הצצה לנעשה בעמק הסיליקון ולהתנהלות של בכירים שם, בראשם מנכ"ל אפל המנוח סטיב ג'ובס. קו עצמה כתבה בפסיקה ש"יש עדויות לכך שג'ובס היה אחת הדמויות הראשיות, אם לא הראשית, בקונספירציה לכאורה שהתרחשה כאן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x