$
מכשירים ומדריכים

מיקרוסופט הפסידה 1.7 מיליארד דולר בגלל מחשבי הסרפס

המכשירים סבלו ממכירות נמוכות מאז הושקו לפני שנתיים. מיקרוסופט אף השקיעה כספים בגרסת מיני, שבוטלה לאחר שכבר החל הייצור. ואולם, החברה לא אומרת נואש - ותשיק את הדור השלישי של הסרפס ב-25 מדינות

נמרוד צוק 12:0707.08.14
מיקרוסופט לא פחות מ-1.7 מיליארד דולר על הטאבלטים ממשפחת "סרפס" מאז השיקה את הראשון ב-2012. כך עולה מניתוח שביצע אתר Computerworld על בסיס דיווח שהעבירה החברה לרשות האמריקאית לניירות ערך ובורסות בשבוע שעבר. ההפסד שנרשם ברבעון האחרון עמד על 363 מיליון דולר - הגבוה ביותר מאז השקת קו המכשירים.
במהלך השנה הפיסקלית שהסתיימה בסוף יולי הפסידה החברה 676 מיליון דולר - ובמהלך השנה הפיסקלית שלפניה עמד ההפסד על יותר ממיליארד דולר, כך עולה מהערכה שביצע האתר יחד עם אנליסטים מחברת Jackdaw Research, על בסיס המידע הציבורי שמיקרוסופט פרסמה. ההכנסות בשנה הפיסקלית האחרונה ממכירת המכשירים הסתכמו ב-2.19 מיליארד דולר ובזו שלפניה ב-853 מיליון דולר, כאשר ההוצאות המוערכות הסתכמו ב-1.9 מיליארד בשנה הראשונה וב-2.87 מיליארד בשניה.

 

הדור הראשון של טאבלט הסרפס. כניסה בעייתית של מיקרוסופט אל תחום החומרה הדור הראשון של טאבלט הסרפס. כניסה בעייתית של מיקרוסופט אל תחום החומרה

 

חלק מההפסד נובע מכספים שהוציאה החברה על פיתוח וייצור גרסה מוקטנת של המכשיר, הסרפס מיני, אותו החליטה ברגע האחרון שלא לשווק, מחשש לביקוש נמוך. החברה כבר ייצרה מספר לא ידוע של יחידות לפני שהחליטה לגנוז את המוצר.

 

למרות ההערכות כי המנכ"ל החדש, סאטיה נאדלה, אינו מעוניין להשקיע משאבים בפיתוח עסקי החומרה של החברה ואף עשוי לבטל את פרויקט סרפס בהמשך הדרך, בינתיים מיקרוסופט לא מתייאשת: אתמול היא החלה למכור ב-25 שווקים את הדגם המתקדם החדש במשפחה - סרפס פרו 3, שנחשף במאי האחרון. מקצת ההפסדים שדווחו נובעים מעלויות הפיתוח והייצור של דגם זה, שנרשמו כהוצאות בחודשים האחרונים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x