$
חדשות התקשורת

משרד התקשורת מכשיר בדיעבד את הרשתות האלחוטיות שהקימו העיריות

המשרד הודיע כי הוא מאפשר לראשונה אספקת שירותי גלישה אלחוטית בטכנולוגייתWiFi במרחבים ציבוריים, כפי שהקימה עיריית ת"א למשל. עד היום נאסר על העיריות להפעיל רשתות אלחוטיות מחוץ למתחמים סגורים

אופיר דור 12:4306.08.14

משרד התקשורת הודיע היום (ד') כי הוא משנה את המדיניות המסורתית שלו ומאפשר לראשונה מתן שירותי גלישה אלחוטית בטכנולוגיית WiFiבמרחבים ציבוריים. עד היום ניתן היה לספק נקודות גישה אלחוטיות בטכנולוגיית WiFi רק בתוך מתחמים סגורים כגון בתי קפה, נמל תעופה, קמפוסים אוניברסיטאיים, בתי מלון וכדומה. בכך למעשה משרד התקשורת מכשיר חוקית מיזמים קיימים כמו הרשת האלחוטית שמציעות עיריית תל אביב ועיריות נוספות, שלמעשה פעלו עד היום בניגוד לחוק.

"ההחלטה תאפשר להקים ולהפעיל נקודות גישה אלחוטיות בכל מקום ועל ידי כל גורם. רשויות מקומיות יוכלו להתקין בשטחן נקודות גישה אלחוטיות ולספק באמצעותן לציבור גישה חופשית לרשת האינטרנט", נכתב בהודעת משרד התקשורת. ההחלטה תיכנס לתוקף בתוך 30 יום.

 

גלישה באינטרנט באוטובוס. בקרוב בחינם בכל הערים? גלישה באינטרנט באוטובוס. בקרוב בחינם בכל הערים? צילום: אייל פישר

 

במשרד התקשורת החליטו כי חברות הסלולר יוכלו גם הן לספק שירותי גישה בטכנולוגיית WiFi, אך ייאסר עליהן לגבות מהמנויים תשלום בעד גלישה באמצעות נקודות גישה אלחוטיות והן לא יוכלו להכליל את השימוש במסגרת החיוב עבור חבילות הגלישה הסלולרית. חברות הסלולר יכולות להשתמש בטכנולוגיה כדי להקטין את העומס ההולך וגדל מהרשתות הסלולריות שלהן.

 

ההחלטה הנוכחית מסיימת סאגה של מספר שנים שבהן משרד התקשורת בחן את המדיניות שלו בנושא WiFi, כאשר במקביל כאמור צצו מיזמים שפעלו בניגוד למדיניות. המדיניות הנוכחית תאפשר לספקי אינטרנט וחברות תקשורת כמו HOT ובזק להרחיב את השירותים שלהן ולהציע שירותי גלישה גם מחוץ לבתים. כיום בזק עוקפת את התקנות במיזם ה-WiFi שלה, כיוון שהוא מתבסס על הרשתות הביתיות של המשתמשים ולא על רשת שהוקמה במיוחד על ידי החברה.

 

המשרד כתב בהודעתו כי "לאור ההתפתחות הטכנולוגית שחלה בשנים האחרונות ולאחר שהנושא נבחן החליט שר התקשורת גלעד ארדן להסיר את המגבלה שהיתה קיימת לעניין שימוש בטכנולוגיית WiFi בתוך מקומות סגורים, כך שניתן יהיה להציע לציבור גישה אלחוטית לאינטרנט באמצעות נקודות גישה בכל מקום ברחבי ישראל".

 

שר התקשורת גלעד ארדן אמר כי "המהלך יקל על הציבור להישאר מחובר ומעודכן, הוא יוכל ליהנות מגלישה אלחוטית ללא עלות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x