$
חדשות טכנולוגיה

ארה"ב: יוטל איסור על שיחות טלפון במטוסים

משרד התחבורה האמריקאי מכיר בכך ששימוש בסמארטפונים בטיסה לא מציב שום סכנה שהיא למטוס - אך עתיד לאסור על ביצוע שיחות כדי למנוע רעש והפרעה לנוסעים

עומר כביר 12:1905.08.14
מנהל התעופה הפדרלי (FAA) בארה"ב אמנם התיר להשתמש בטלפונים סלולריים בטיסות, אחרי שקבע שאין בכך שום סכנה אמיתית, אבל זה לא אומר שהנוסעים מצפים בשקיקה לרגע שבו שעות הטיסה ילוו בשיחות טלפון רועשות. לסיועם מגיע כעת משרד התחבורה של ארה"ב, שצפוי לפרסם תקנות שיאסרו ביצוע שיחות טלפון בזמן טיסה.
לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, על רקע לחץ מצד חברות התעופה לקבל החלטה בנושא צפוי משרד התחבורה לקדם תוכניות להטלת איסור רשמי על ביצוע שיחות טלפון בטיסה. זאת, על סמך דברים שאמרה היועצת המשפטית של המשרד, קתלין תומסון, בנאום שנשאה בשבוע שעבר במועדון התעופה הבינלאומי בוושינגטון.

 

השיחות לא מסכנות את המטוס, אך מעצבנות את הנוסעים השיחות לא מסכנות את המטוס, אך מעצבנות את הנוסעים צילום: shutterstock

 

העילה העיקרית לקידום האיסור הינה ההפרעה שגורמות שיחות הטלפון, בניגוד לשליחת הודעות SMS או שימושים אחרים בסמארטפונים.

 

“חברות תעופה לא להוטות לאפשר שימוש בטלפונים ניידים בזמן הטיסה וכמה מהן כבר הודיעו שיאסרו על כך בטיסותיהן", אמר לוול סטריט ג'ורנל היועץ המשפטי של איגוד תעבורת האוויר הבינלאומית (International Air Transport Association), ג'פרי שיין. “עם זאת, חלק מהחברות מעוניינות לאפשר קיום שיחות באופן שלא יפגע בנוסעים, כמו תאי טלפון או אזורי שקט".

 

דוברת של משרד התחבורה אישרה שהמשרד מכין מזכר בנושא, שמיועד לפרסום בדצמבר, אך הוסיפה: “בשלב זה אין החלטה סופית בנוגע לכללים שיופיעו במזכר".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x