$
חדשות טכנולוגיה

לראשונה מזה 3 שנים: סמסונג מציגה צניחה של 25% ברווחים

הדו"ח הרבעוני של ענקית האלקטוניקה מציג נתונים מאכזבים: המכירות ירדו מ-55.8 מיליארד דולר ל-50.9 מיליארד דולר והרווח הנקי צנח מ-9.3 מיליארד דולר ל-6.1 מיליארד דולר. זאת, בשל התחזקות המתחרים

הראל עילם 11:4431.07.14

לראשונה מזה 3 שנים, נבלמת הצמיחה המרשימה של סמסונג: יצרנית המובייל הגדולה בעולם הודיעה על ירידה של 9% במכירות ו-25% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל אשתקד. כך עולה מהדו"ח הרבעוני של החברה שפורסם אמש (ד'). בעקבות פרסום הדו"ח, המניה ירדה ב-3.7% בבורסה בסיאול .

המכירות ירדו מ-55.8 מיליארד דולר ל-50.9 מיליארד דולר, הרווח הנקי צנח מ-9.3 מיליארד דולר ל-6.1 מיליארד דולר. ושולי הרווח של החברה צנחו מ-14.1% ל-11.9%.

 

פאבלטים של סמסונג. המכירות צנחו, לטובת המתחרים הסיניים פאבלטים של סמסונג. המכירות צנחו, לטובת המתחרים הסיניים

 

הנתונים המאכזבים הם תוצאה של קשיי סמסונג בשימור מעמדה בראש שוק הסמארטפונים והטאבלטים לאור התחזקותן של המתחרות שלה: אפל ממשיכה לצמוח בשוק האמריקאי, יצרניות סלולר צעירות כגון שיאומי משתלטות במהירות על השוק הסיני וחברות סיניות מבוססות כחואווי חודרות במהירות להודו, אפריקה, דרום אמריקה ושאר השווקים המתפתחים. בנוסף, ההוצאות התפעוליות של סמסונג עלו ברבעון האחרון בשל ארגון מחדש של מערך האחסנה והמלאי שלה.

 

גורם נוסף שהשפיע על מכירות החברה היא עלייתם של הטאבלטים המוזלים, אשר קוסמים לצרכן יותר ממחשבי הלוח היוקרתיים של החברה הקוריאנית.

 

חטיבת הסלולר היא מקור ההכנסות הגדול ביותר של סמסונג אלקטרוניקס, עם 53% מכלל ההכנסות של החברה ו-61% מהרווח הנקי. בסך הכל, חטיבת הסלולר רשמה מכירות בהיקף של 26.7 מיליארד דולר, ירידה של 22% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. חמור מכך, הרווח הנקי של החטיבה צנח ב-31% ל-4.3 מיליארד דולר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x