$
מכשירים ומדריכים

דיווח: גוגל בחרה במוטורולה לייצר את סמארטפון הנקסוס הבא

למרות הצלחת מכשירי הנקסוס 5 של LG, צפויה ענקית הטכנולוגיה האמריקאית לתת למוטורולה לפתח את יורשו - שיהיה פאבלט בעל מסך 5.9 אינץ'. הוא יכלול סורק טביעות אצבע ויושק בשיתוף עם ספקית סלולר אמריקאית גדולה

הראל עילם 11:4228.07.14

טלפון הנקסוס הבא של גוגל יהיה פאבלט בעל מסך 5.9 אינץ', שתייצר עבורה מוטורולה. כך דיווח אתר אנדרואיד פוליס, על בסיס מקורות המקורבים לפרויקט. הפאבלט יצויד בסורק טביעות אצבע ויושק בארה"ב בחנות גוגל ואצל אחת מהספקיות הגדולות שזהותה טרם נחשפה.

אין כעת עוד פרטים נוספים על המכשיר מלבד שם הקוד שלו, Shamoo. ככל הנראה שהוא יתבסס על אנדרואיד L, הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה שנחשפה לפני כחודש וחצי. 

 

אנדרואיד L מוצגת באירוע המפתחים של גוגל אנדרואיד L מוצגת באירוע המפתחים של גוגל צילום מסך: Google

 

גוגל השיקה את המכשיר הראשון בסדרת נקסוס בתחילת 2010. ענקית החיפוש משתמשת במוצרי הסדרה כדי לקדם את אנדרואיד ולהוות מודל בסיסי עבור שאר יצרניות הסלולר. עם זאת, במהלך השנים מכשירי נקסוס הפכו לפופולריים במיוחד בזכות מחירם הזול. עד כה נבחרו סמסונג, HTC, LG ואסוס לבנות טלפונים וטאבלטים עבור גוגל.  הטאבלט האחרון שיצא הוא גרסה מעודכנת לנקסוס 7 מבית אסוס והסמארטפון האחרון - הנקסוס 5 הפופולרי מבית LG.

 

כאשר גוגל רכשה את מוטורולה מוביליטי, רבים העריכו כי הנקסוס הבא יהיה פרי פיתוח עצמאי שלה. אבל נראה כי ענקית החיפוש לא רצתה להרגיז יותר מדי את השותפות שלה ובחרה להצניע את הפעילות של מוטורולה. אבל כשעסקת מוטורולה-לנובו כמעט הושלמה, נסללה דרכה של מוטורולה לסדרת נקסוס היוקרתית. לפני כשלושה חודשים דווח כי הטאבלט הבא בסדרה יהיה הנקסוס 8, מחשב עם מסך בגודל 8 אינץ' מבית HTC. ככל הנראה שהוא ייחשף בחודש הקרוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x