$
אינטרנט

בשולי הרשת

אבי האינטרנט, רוכב על גראמפי קט

וינט סרף, מפתח הפרוטוקולים הבסיסיים שהפכו לרשת של ימינו, מככב בסרטון חדש של גוגל - שנועד לשכנע את ממשלת ארה"ב להעביר את השליטה ברישום שמות האתרים באינטרנט לידי גוף עצמאי

הראל עילם 20:3324.07.14

גוגל מנסה לדחוף לשינוי רגולטורי משמעותי שישפיע על האינטרנט כולה: העברת הפיקוח על רשות השמות והמספרים (ICANN) מידי הממשל האמריקאי לידי גוף פרטי.

כדי להרגיע את דאגות הציבור, התבקש מווינט סרף, אבי האינטרנט וסמנכ"ל בכיר בגוגל, להסביר את עמדתו ועמדת החברה. סרף עשה זאת בסרטון צבעוני ומקסים שכולל לא מעט קריצות לממים ידועים כגון גראמפי קט, קשת כפולה, הסנאי הדרמטי ו-Doge.

 

 

עד כה, הרשות היה נתונה תחת הפיקוח של NTIA, חטיבה במשרד הסחר האמריקאי, אבל היא לא התערבה יותר מדי בניהול השוטף של ICANN. הממשל האמריקאי הודיע במרץ האחרון שבחר שלא לחדש את החוזה שלו וב-2015 ICANN תהפוך לגוף עצמאי ללא כל פיקוח ממשלתי.

 

וינט סרף וינט סרף

סרף מסביר כי אין לדאוג מהמעבר וש-ICANN לא תשלט על ידי תאגידים רעבי כוח אלא על ידי מועצה של מהנדסים, מומחים, פעילים חברתיים. הוא אמר כי המצב הקודם עורר טענות לפיהן ארצות הברית שולטת באינטרנט, והדבר רק הפך את ICANN ליותר פגיעה לנסיונות השתלטות מצד גופים רגולטורים בינלאומיים. היו בעבר מספר נסיונות מצד האו"ם לקבל פיקוח על ICANN, אבל נסיונות אלו יורטו על ידי הממשל האמריקאי. 

 

סרף נחשב לאחד ממדעני המחשב החשובים בהיסטוריה. הוא יצר את הפרוטוקולים הבסיסיים שאפשרו לרשת הצבאית ARPAnet להפוך לאינטרנט המוכרת לנו היום, כגון פרוטוקול TCP/IP ומערכת המייל הראשונה. סרף גם הוביל את המאמצים להקמת ICANN, גוף רגולטורי ללא מטרות רווח האחראי על יצירת דומיינים חדשים ועל ניהול כמה מסיימות הדומיינים החשובים בעולם, כגון com.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x