אינטרנט

פייסבוק מחקה את העמוד של ארגון להב"ה

הרשת החברתית קיבלה דיווחים רבים על מסרי שנאה וגזענות בעמודי ימין קיצוני והסירה אותם מהאוויר. ביחד עם להב"ה של בנצי גופשטיין הוסר גם העמוד של מיכאל בן ארי. בתוך כך, מחקה פייסבוק גם עמודים ששייכים לחמאס

הראל עילם 16:4022.07.14
דף הקבוצה של הארגון הגזעני להב"ה, שהוקם על ידי איש הימין הקיצוני בנצי גופשטיין, הוסר הבוקר (ג') מפייסבוק. זאת לאחר שקיבל אלפי תלונות מאזרחי ישראל על התכנים האלימים והגזעניים שבתוכו. בשיאו, לדף נצברו כ-38 אלף עוקבים. 
כנגד הארגון קמו מספר עמודי פייסבוק. הגדול בהם, "מכבים את להב"ה", צבר קרוב ל-5,000 עוקבים. מאות ישראלים פרסמו במהלך היום צילומי מסך של הודעה אישית שקיבלו מפייסבוק, לפיה היא בחנה את הדיווחים שלהם כנגד העמוד ופעלו לסגור אותו.

 

הודעת מחיקת העמוד הודעת מחיקת העמוד צילום מסך: Youtube

 

בימים האחרונים החלה פייסבוק להפגין יותר פעילות בהסרת דפים ישראליים - ככל הנראה בגלל רגישות המצב הבטחוני והתגובות אליו בעולם. רוב הדפים האלו זכו לביקורות תכופות ולא מעט דיווחים מצד גולשים מכל הקצוות הפוליטיים, אבל עד כה פייסבוק בדרך כלל לא פעלה לצנזר את התכנים.

 

בנוסף להסרת הדף של ארגון להב"ה, פייסבוק גם הסירה את הדף של חבר הכנסת לשעבר מיכאל בן ארי, שצבר 45 אלף עוקבים. לאחרונה, בן ארי התבטא כנגד ממשלת ישראל ואמר שיש לשפוט את "ממשלת הדמים", ואמר שזאת אחריותה של ממשלתה "לנקום" את מותם של שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו וכי במעשיה היא דוחקת את האזרחים לפעול. פייסבוק גם הסירה הפרופיל הפרטי פעיל הימין ברוך מרזל, עמוד המעריצים של בנצי גופשטיין וכן הדפים "עונש מוות למחבלים" שצבר 15 אלף עוקבים ו"כנופיית אל-יהוד".

 

בתוך כך, הסירה פייסבוק גם מספר דפים המסונפים לחמאס.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x