שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אמזון ואפל על הכוונת של רשויות המס והרגולטורים באיחוד האירופי

שתי הענקיות מעורבות בחקירה רחבת היקף בנוגע להעלמות מס של חברות זרות באירופה, ובכללן סטארבקס ופיאט פייננס. החקירה מתמקדת בעיקר באירלנד, בהולנד ובלוקסמבורג

שירות כלכליסט 18:5604.07.14

גורמים רשמיים באיחוד האירופי דורשים לקבל לידיהם מסמכים הנוגעים לענייני המס של אמזון באירופה. CNBC מדווח כי ענקית הקמעונות המקוונת מעורבת בחקירה רחבת היקף בנוגע להעלמות מס של חברות זרות באירופה ובכללן אפל, סטארבקס ופיאט פייננס – הזרוע הפיננסית של פיאט.

 

הוועדה לתחרותיות של האיחוד האירופאי שלחה ללוקסמבורג – שבה ממוקמת פעילותה של אמזון באירופה – דרישה לקבלת מידע בנוגע להחלטות המס של החברה כדי לבדוק אם החלטות אלו מקיימות את חוקי המס המקומיים. כך מסרו שני גורמים המקורבים לפרשה.

 

"אנו בודקים איזה הסדר מס יש ללוקסמבורג עם אמזון", אמר גורם רשמי באיחוד. גורם אחר אמר כי האיחוד מנהל מספר מבצעי איסוף מידע כחלק ממאמץ כולל לחסל הסכמי מס "מתוקים" של כמה ממדינות האיחוד עם חברות זרות.

 

אפל. גם על הכוונת אפל. גם על הכוונת צילום: גטי אימג'

הוועדה כבר מנהלת שלוש חקירות מקיפות באירלנד, בהולנד ובלוקסמבורג, לגבי הסכמי מס של מדינות אלו עם אפל, סטארבקס ופיאט פייננס כדי לבדוק אם הסכמים אלו מהווים הפרה של חוקי המס באיחוד. הדרישה למידע לגבי אמזון היא צעד ראשון היכול להוביל לחקירה מלאה.

 

מבנה המס של אמזון באירופה כבר זמן מה הוא סוגיה המעוררת מחלוקת ברחבי האיחוד, על אחת כמה וכמה בזמן שבו ממשלות האיחוד נאלצות לכפות צעדי צנע חריפים כמו קיצוץ בזכויות רווחה בסיסיות, וזאת על מנת לחלץ בנקים שנקלעו לקשיים וכדי לכסות על גירעונות פיסקאליים עמוקים.

 גילויים של מספר עובדות המצביעות על כך שישנם חברות זרות הפועלות באירופה ולא משלמות מס הולידו ביקורת קשה נגד חברות טכנולוגיה אמריקאיות שכעת מתבטאת בחקירה מקיפה ומעמיקה של חברות אלו ברחבי אירופה על-ידי רשויות הרגולציה באיחוד.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x