$
אפליקציות

Slingshot מבית פייסבוק זמינה בישראל

אפליקציית הצ'ט של הרשת החברתית, שאמורה להיות המענה המוחץ שלה לסנאפצ'ט, זמינה להורדה עבור גולשים בארץ. האפליקציה מאפשרת שיתוף תוכן, אך לא ניתן לקרוא הודעות מבלי ששלחתם תגובה למוען

עומר כביר 14:0526.06.14

סלינגשוט (Slingshot), אפליקיציית הצ'ט החדשה של פייסבוק, זמינה להורדה למכשירי iOS ומכשירי אנדרואיד בכל העולם. האפליקציה, שהושקה בשבוע שעבר, הייתה זמינה בתחילה להורדה בארה"ב בלבד, אך עתה הסירה פייסבוק את המגבלה.

החידוש העיקרי בסלינגשוט הוא באופן שיתוף התוכן: משתמש יכול לצלם תמונה או וידאו ולשלוח לחבריו (Sling, בלשון האפליקציה), אבל אלו יוכלו לצפות בתוכן רק אם ישתפו תכנים משלהם איתו.

 

אפליקציית סלינגשוט אפליקציית סלינגשוט

 

התוצאה היא אפליקציה שבה אין דבר כזה צריכת תוכן פאסיבית, אלא כזאת שיש כל הזמן ליצור ולשתף בה תוכן. תכנים ששותפו באפליקציה לא נשמרים, ונמחקים ברגע שהמשתמש עובר לתמונה או לסרטון הבאים.

 

בבדיקה שערכנו לאפליקציה הגענו למסקנה שחוויית השימוש בסלינגשוט לא מרגשת או מסעירה מאוד. היא לא מאפשרת ליצור שיחה מכל סוג שהוא, שכן כל צד עונה לפני שהוא יודע מה הצד השני אמר. זמניות התכנים שהפכה את סנאפצ'ט להצלחה לא ממש מסייעת כאן ולמעשה די מיותרת באופן השימוש הנוכחי. בסנאפצ'ט, חרף זמניות התכנים, עדיין אפשר לנהל שיחה ליניארית והדדית. בסלינגשוט התכנים עומדים בפני עצמם ומנותקים מכל הקשר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x