$
חדשות טכנולוגיה

גוגל מציגה: משקפי גלאס לארגונים

השיקה תוכנית חדשה במסגרתה תתמוך בחברות שיפתחו יישומים עסקיים למשקפיים החכמים שלה; בין היתר, יקודמו היישומים בחנות גוגל ויוכלו להשתמש במיתוג שלה. עד כה נרשמו לתוכנית חברות בתחומי הרפואה, הספורט והמדיה

נמרוד צוק 15:1017.06.14
משקפי גוגל גלאס עדין לא יצאו רשמית לשוק, וכבר זוכים לקבלת פנים סקפטית בשוק הצרכני. התשובה של גוגל: חיזוק הפניה לשוק הארגוני, עם תוכנית חדשה בשם "שותפים עסקיים לגלאס במקום העבודה", במסגרתה תאפשר החברה למספר מצומצם של חברות לספק שרותים ומוצרים לארגונים על בסיס המשקפיים החכמים.
מאות מועמדים כבר נרשמו לתוכנית, לטענת החברה, בתחומים שנעים מרפואה ועד מדיה, ספורט ובידור. החברות הראשונות שנבחרו כוללות את APX Labs, יצרנית תוכנה להצגת מידע ממערכות מידע ארגוניות על גבי המשקפיים; אוגמדיקס שמספקת כלים לרופאים לגישה מהירה למידע על החולים; CrowdOptic שעוסקת באספקת תכנים לתאגידי מדיה; GuidiGo שמפתחת אפליקציות מובייל להנגשת תרבות ואמנות; ו-Wearable Intelligence, שמייצרת פלטפורמות גישה למידע לתעשיות הרפואה והאנרגיה.

 

הטניסאי רוג'ר פדרר מרכיב משקפי גלאס הטניסאי רוג'ר פדרר מרכיב משקפי גלאס

 

גוגל גלאס היא אמנם פלטפורמה פתוחה, שכל אחד יכול לפתח ולמכור אפליקציות שמתבססות עליה - אבל השותפים העסקיים שייבחרו במסגרת התוכנית יזכו בהטבות שונות, כגון הצגתן באתר הרשמי של של Glass for Work והזכות להשתמש בסמלים הרשומים ובלוגו של גוגל כחלק מהמיתוג.

 

לתשומת לב מיוחדת זכה הפרויקט של אוגמדיקס, שבוחנת את השימוש בגלאס כדי לספק לרופאים גישה טובה יותר למידע על מטופלים ולצמצם את הצורך שלהם לבזבז זמן על שימוש במחשב. החברה מבצעת כעת פיילוט בשיתוף תאגיד המרפאות הקליפורני Dignity Health, במסגרתו משתמשים שלושה רופאי משפחה במרפאה בעיירה ונטורה במערכת, שמאפשרת לרופא לתעד בוידאו את השיחה עם החולה באמצעות המשקפיים, ולשמור אותה אוטומטית במאגר מידע לשימוש עתידי.

 

לפני חודש סיימה החברה את השלב האקסקלוסיבי של תוכנית "גלאס אקספלוררס", ופתחה את האפשרות לרכוש את המשקפיים לכל דורש, לעת עתה בארה"ב בלבד, ועדיין במחיר 1,500 דולר. הביקורת על המוצר, עם זאת, רק הולכת ומחריפה, ממערכון עתיר צפיות בתוכנית של ג'ון סטיוארט ועד להפיכת כינוי הגנאי "גלאסהול" לסוג של מטבע לשון נפוצה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x