שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
IT בישראל

בלעדי לכלכליסט

חרב הפיטורים הגיעה לאימפרבה: 20 מעובדי החברה זומנו לשימוע

לפי ההערכות הפיטורים נעשו בעקבות הקושי של החברה לחתום על הסכמים חדשים עם לקוחות גדולים, וזאת בגלל תחרות גוברת בארה"ב. מדובר בפיטורים ראשונים בחברה של מייסד צ'ק פוינט שלמה קרמר. אימפרבה: "נעשים מאמצים למצוא פתרונות"

אסף גלעד 07:1217.06.14

חברת אבטחת המידע הישראלית אימפרבה (Imperva), המנוהלת בידי מייסד צ'ק פוינטשלמה קרמר, החלה בהליך שימוע לפני פיטורים של כ־20 עובדים. רוב הפיטורים נעשים במחלקת ה־SAM בחברה, הקשורה בפיתוח מוצרי אבטחת מידע מבוססי ג'אווה.

ככל הנראה, הפיטורים נערכים בגלל הצורך להצטמצם, וזאת בעקבות הקושי לסגור הסכמים עם לקוחות חדשים.

 

שלמה קרמר. הפסדי החברה גדלו ברבעון הראשון שלמה קרמר. הפסדי החברה גדלו ברבעון הראשון צילום: שרון ברקת

 

הפיטורים מגיעים לאחר גידול מסיבי במספר עובדי החברה. ברבעון הראשון הגיעה אימפרבה למספר עובדים הכולל 693 עובדים לאחר רכישת שלוש חברות: אינקפסולה, סקייפנס וטומיום.

 

 

הפיטורים גם נעשים על רקע אזהרת הרווח שפרסמה החברה באפריל, שבמסגרתה הפחיתה את תחזית ההכנסות שלה מ־34–35 מיליון דולר כפי שהיה בתחזית המקורית, ל־31.5-31 מיליון דולר לרבעון הפיננסי הראשון. החברה הודתה כי אחת הסיבות לירידה בהכנסות מקורה במחזורי מכירות ארוכים מהצפוי.

 

למחרת ההודעה צנח מחיר המניה של החברה ב־43% ל־28 דולר, ומאז התקשתה החברה להתאושש. כיום נסחרת מניית אימפרבה בניו יורק במחיר של 22 דולר למניה, 44% בלבד ממחירה ערב ההתרסקות באפריל, אז היא איבדה ביום אחד 560 מיליון דולר משווייה.

 

לפי דיווח שפורסם בחודש שעבר, הכנסות החברה עלו ברבעון הראשון מ־28.5 מיליון דולר אשתקד ל־31.5 השנה. גם תקציבי הפיתוח גדלו השנה מ־6.3 מיליון דולר לכ־10 מיליון דולר הרבעון. תקציבי המכירות של החברה עלו גם כן משמעותית, בכ־31%, להוצאה רבעונית של 23 מיליון דולר.

 

מה דעתך על מניית צ'ק פוינט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

כתוצאה מכך, הפסדי החברה ברבעון הראשון של 2014 גדלו משמעותית מ־6 מיליון דולר ברבעון הראשון אשתקד ל־17.4 ברבעון הנוכחי, מה שמהווה עלייה של קרוב ל־300%. התוצאות כבר משקפות את רכישת החברות סקייפנס ואינקפסולה, שני סטארט־אפים בתחום הסייבר שנרכשו בפברואר האחרון.

 

מאימפרבה נמסר: "החברה עושה כל מאמץ למצוא פתרונות לעובדים בתוך החברה ומחוצה לה. בנוסף, החברות־הבנות של אימפרבה, סקייפנס ואינקפסולה, מגייסות כעשרה עובדים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x