$
הייטק והון סיכון

פלאש נטוורקס מפטרת כ-25 עובדים

הפיטורים כללו עובדים מכל דרגי החברה ותחומי הפעילות - ובוצעו כמהלך התייעלות לאור המיזוג שלה עם מוביקסל נטוורקס. החברה, שעוסקת בתחום היוון אפליקציות מובייל ואופטימיזציה שלהן, שולטת על כ-40% משוק זה

אסף גלעד 15:2112.06.14

בעקבות המיזוג עם מוביקסל, יוצאת היום (ה') חברת פלאש נטוורקס במהלך של פיטורים שיכלול כ-25 עובדים. הליך השימוע לעובדים החל היום והוא יימשך עד ליום ב' הקרוב, אז ייצאו הפיטורים לפועל.

הפיטורים מתבצעים כחצי שנה לאחר שרכשה פלאש נטוורקס (Flash Networks) מהרצליה את מוביקסל (Mobixell Networks) - מתחרתה לשעבר. העובדים שזומנו לשימוע הגיעו משתי החברות וכל דרגי החברה, ללא התמחות מסוימת, וכפי הנראה מדובר בפיטורים שהם תוצאה של כפילויות תפקידים בחברה הממוזגת. בחברה מועסקים כ-200 עובדים בישראל ועוד כמאה עובדים בחו"ל.

 

התמזגות החברות יצרה כפילות של משרות, שהובילה לפיטורים בכל הדרגים התמזגות החברות יצרה כפילות של משרות, שהובילה לפיטורים בכל הדרגים צילום:cc-by texas mustang

 

את המהלך מבצעת פלאש נטוורקס דווקא על רקע של צמיחה. החברה ביצעה שינוי במיקוד העסקי שלה, ומחברה המספקת נתונים לגבי תעבורת הרשת לרשתות טלקום וסלולר, הפכה לחברה המספקת לספקיות תקשורת מערכת ליצירת הכנסות (מונטיזציה) משימוש באפליקציות. פלאש נטוורקס מספקת לענקיות סלולר כגון טי-מובייל ובהרטי איירטל שכבת תוכנה המוצגת רק כאשר המשתמש "מקלף" את האפליקציה בה הוא משתמש כלפי מעלה. הממשק מגלה בפניו שכבת תוכנה נוספת ממנה גוזרים המפעילים הסלולרים רווחים - חלון השוואת מחירים, המלצות לכתבות, מנוע חיפוש ופרסומות. כיום למוצר יש 50 מיליון משתמשים שנרשמו על ידי המפעילות הסלולריות המשווקות אותו. בכנס חברות הצמיחה שנערך על ידי IVC לאחרונה, נטען שהכנסות פלאש נטוורקס הוכפלו מאז 2014.

 

תגובת החברה: "חברת פלאש נטוורקס רכשה בתחילת השנה את המתחרה שלה חברת מוביקסל ובכך הכפילה את גודלה דרמטית והפכה לגדולה בעולם בתחום האופטימיזציה ומוניטיזציה של מובייל תוך שהיא חולשת על יותר מ-40% מהשוק העולמי. צר לנו שאנו נאלצים להפרד ממספר עובדים ,אך כידוע ישנן סינרגיות הנובעות ממיזוגים וחלק מתהליך המיזוג כולל ביצוע שינויים שחלקם כואבים. בשנים הקרובות החברה צפויה להמשיך ולהתפתח לשווקים חדשים ולחזק את מעמדה של ישראל כמעצמת הייטק בינ"ל".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x