$
אינטרנט

Feedly נפל קורבן להאקרים שסוחטים את בעליו

שירות עדכוני התוכן, שהוא מהפופולריים ביותר בעולם ומשרת מיליוני משתמשים, נחסם במתקפת סייבר. ההאקרים דורשים כופר מהנהלת החברה לעצירת ההתקפה - וככל הנראה שתקפו כך גם את מפעילי Evernote

עומר כביר 18:1111.06.14
התקפת האקרים שיתקה את שירות ה-RSS הפופולרי פידלי ומונעת מזה כמה שעות, נכון לשעת כתיבת שורות אלו, כל גישה לשירות. בחברה אישרו את דבר התקיפה, והוסיפו שהתוקפים דורשים תשלום כופר בתמורה להחזרת השירות לפעילות תקינה. שירות אצירת התוכן הפופולרי Evernote סבל גם הוא ממתקפה דומה מוקדם יותר היום, אך חזר לפעילות תקינה אחרי זמן קצר.

“פושעים תוקפים את פידלי במתקפת DDoS”, נכתב בבלוג הרשמי של החברה בפוסט שפורסם בשעות הצהריים. “התוקפים מנסעים לסחוט מאתנו כסף כדי להפסיק זאת. סירבנו להיכנע ואנו עובדים עם רשת הספקים שלנו כדי לצמצם את נזקי ההתקפה כמיטב יכולתנו. אנחנו עובדים במקביל עם קורבנות אחרים ועם רשויות אכיפת החוק".

 

אפליקציית פידלי אפליקציית פידלי

 

בעדכון שפורסם כמה שעות מאוחר יותר נמסר: “אנחנו מבצעים שינויים בתשתית שלנו שיאפשרו לנו להחזיר את פידלי לפעולה. עם זאת, הדברים האלו דורשים זמין וייתכן ויעברו עוד כמה שעות לפני שהשירות יחזור לפעולה. זכרו, שום מידע לא נחשף או אבד בתקיפה".

 

קרבן אחר של המתקפה הוא שירות Evernote, שסבל ממתקפה דומה החל מחצות שעון ישראל, אך הצליח להתגבר עליה עד שעות הבוקר. “אוורנוט חזר לפעולה. אולי יהיו כמה שיהוקים ב-24 השעות הקרובות. אנו מעריכים את סבלנותכם", נכתב בחשבון הטוויטר של השירות.

 

מתקפות כופר הפכו נפוצות יחסית בחודשים האחרונים, אך זוהי הפעם הראשונה שבה הקורבנות הם שירותים גדולים ומוכרים יחסית. ההחלטה של פידלי שלא להיכנע, גם במחיר של שיתוק לזמן ארוך יותר, היא נכונה ואמיצה - וראוי שתתקבל בהבנה על ידי משתמשי השירות. אסור להיענות לדרישות כופר של פושעי רשת; הדרך הנכונה להתמודדות עמם היא להוכיח להם שמאמציהם אינם משתלמים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x