שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
IT בעולם

למכירה: סטארט-אפים למחשוב ענן במיליארד דולר

תחום מחשוב הענן הצמיח עד כה כ-300 סטארט-אפים מובילים. 16 מתוך החברות האלה כבר הצליחו להגיע לשווי שוק של כמיליארד דולר או קרוב לכך

שירות כלכליסט 12:3610.06.14
תחום מחשוב הענן מצמיח יבול עשיר של חברות גדולות ומצליחות. ישנן כבר 23 חברות ציבוריות בתחום הנסחרות על בסיס שווי שוק הגבוה ממיליארד דולר והמדורגות במדד BVP Cloud של קרן בסמר (Bessemer Venture). על כך מדווח אתר ביזנס אינסיידר.

כמו כן זיהתה בסמר 300 סטארט-אפים נוספים מצליחים בתחום הענן. 16 מתוכם כבר הגיעו – או עומדים להגיע – לשווי שוק של 1 מיליארד דולר. BVP מכנה את התופעה "חד הקרן בענן" כאשר חד הקרן משמש לציון הפן האגדי של חציית רף המיליארד דולר בשווי שוק.

 

Box של אהרון לוי כבר מוערכת בשווי שוק של כמיליארד דולר Box של אהרון לוי כבר מוערכת בשווי שוק של כמיליארד דולר צילום: Stuart Isett/Fortune Brainstorm TECH

 

על פי תחזיותיה של בסמר, רבות מחברות הבאות יכולות גם להגיע לשווי של 1 מיליארד דולר באמצעות רכישה:

 

AppDynamics – מפתחת "מערכות בקרה לביצועי אפליקציות" המאפשרת למפתחים לאתר ולפתור תקלות. Atlassian – מפתחת תוכנות לשיתוף פעולה בין מפתחים ובפרויקטים אחרים וכבר עתה שוויה מוערך ב-3.3 מיליארד דולר, לאחר שגייסה 150 מיליון דולר מאת ת. רו פרייס באפריל.

 

Box – מציעה שירותי אחסון ענן לארגונים ולצרכנים פרטיים. החברה הגישה בקשה להנפקה ראשונה לציבור שזכתה לפרסום רב אולם לא תמחרה את המניות שלה או פרסמה הערכת שווי. Cloudera – מעניקה שירותי תמיכה בתשלום למערכת הביג-דאטה החינמית המבוססת על קוד פתוח Hadoop.

 

DocuSign – מאפשרת לעסקים לחתום, לשלוח ולנהל מסמכים דיגיטאליים מאובטחים. Domo – מפתחת אפליקציית מודיעין עסקי המאפשרת לעסקים לאסוף נתונים בגיליונות אלקטרוניים ולהשתמש בנתונים ליצירת גרפים, דוחות וטבלאות. Dropbox – מעניקה לעסקים וללקוחות פרטיים שירותי אחסון ענן. Evernote – אפליקציית ליצירת רשימות הפופולארית בקרב ארגונים ומשתמשים פרטיים.

 

HubSpot – מפתחת אפליקציות לשיווק. Mobile Iron – מפתחת אפליקציות אבטחה ארגונית למכשירים ניידים. הגישה בקשה ל-IPO בשווי של 128 מיליון דולר באפריל. MuleSoft – מציעה שירותי תקשורת "בין עננית" המאפשרת שיתוף מידע בין מערכות ענן.

New Relic – מציעה שירותי בקרת ביצועים לאפליקציות. Shopify – מציעה שירותי אירוח לאתרי מסחר אינטרנטי.

 

Stripe – מציעה אפליקציה ההופכת מכשירים חכמים וטאבלטים למכשירי תשלום באשראי. SurveyMonkey – מציעה כלי לביצוע סקרים אינטרנטיים. ואחרונה חביבה, Twilio – מפתחת תוכנה המאפשרת לארגונים להגדיל את התמיכה במערכי השירות הטלפוני והמסרונים באפליקציות ובאתרים שלהן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x