$
מכשירים ומדריכים

גוגל חשפה את טאבלט טנגו, שסורק את סביבתו בתלת ממד

המחשב, שכרגע זמין למפתחים בלבד, מסוגל לדעת באיזה חדר הוא נמצא ולסרוק עצמים שונים. בעזרתו, ניתן יהיה לנווט בתוך מבנים ולהפעיל תכונות מתקדמות נוספות. מחירו: 1,024 דולר

הראל עילם 16:4708.06.14
פרויקט טנגו המסקרן של גוגל, במסגרתו מפותח מכשיר סלולרי שיכול לסרוק את החלל שסביבו ולהבין את העולם, ייושם גם בתצורת טאבלט. החברה חשפה טלפון שמשתמש בטכנולוגיה לפני כארבעה חודשים. החברה תתחיל למכור את המכשירים בחודשים הקרובים, בינתיים רק למפתחי אפליקציות.

הטלפון והטאבלט משתמשים במגוון רחב של חיישנים, ביניהם מצלמה מתקדמת לזיהוי תנועה, שנועדו למפות את הסביבה. המידע שנקלט מעובד למודל תלת ממדי מתעדכן של החדר בו נמצא המשתמש. כך, מקבל המכשיר יכולות דומות של מצלמת הקינקט מבית מיקרוסופט.

 

טאבלט טנגו שחשפה גוגל טאבלט טנגו שחשפה גוגל

 

גוגל הציגה מספר דוגמאות ליכולות של טנגו - למשל, תוכלו למדוד בדיוק את המידות של רהיט שאתם מסתכלים עליו, לנווט בתוך חנויות למדף הספציפי שעליו נמצא המוצר שאתם מחפשים ועוד. בנוסף, יוכל המכשיר לדעת באיזה חדר הוא נמצא ולהפעיל או לכבות שירותים ויישומים שונים (למשל, לעבור להתראות שקטות כשנכנסים לחדר השינה בשעת לילה).

 

לטאבלט החדש יש מפרט מתקדם למדי - מסך 7 אינץ' קטן, 4 גיגה-בייט של זיכרון פעולה, מרחב אחסון גדול במיוחד של 128 גיגה-בייט, חיבור סלולר 4G/LTE וכן מעבד טגרה 1K חזק, שכולל מאיץ גרפי 64-ביט עם 192 ליבות. המחיר שלו עומד על 1,024 דולר למפתחים. יש להניח שאם וכאשר יגיע המחשב לשוק, יתומחר בצורה נגישה יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x