$
מכשירים ומדריכים

אינטל חשפה טאבלט 12.5 אינץ', דק ויעיל מאי פעם

המחשב מבוסס על פלטפורמת Core M החדשה שלה, בארכיטקטורת 14 ננומטר. בזכותה, שוקל גוף המחשב רק 670 גרם, הוא דק יותר מהאייפד Air ואינו זקוק למאוורר לקירור מערכותיו

אסף גלעד, טייוואן 13:1705.06.14
אינטל חשפה טאבלט חדש, שנושא בשורה עבור שוק המחשבים ההיברידיים (דגמים שמסוגלים לתפקד כלפטופ וכטאבלט כאחד). גופו הוא הדק ביותר בעולם (7.2 מ"מ) ומכיל את הדור הבא של שבבי הניידים של אינטל, Core M. המחשב נחשף בתערוכת האלקטרוניקה קומפיוטקס, שנערכת השבוע בטייוואן.
סדרת המעבדים מבוססת על ארכיטקטורת 14 ננומטר ונחשבת מתקדם יותר מכל מעבדי אינטל שקיימים כיום (הטכנולוגיה המסחרית המתקדמת ביותר מבוססת על ארכיטקטורה של 22 ננומטר, השבבים המיוצרים כיום במפעל בקרית גת- א"ג). זוהי למעשה חשיפה ראשונה של טאבלט שמבוסס על מעבד מהדור החמישי של שבבי אינטל.

 

דק במיוחד. מחשב ההדגמה של אינטל דק במיוחד. מחשב ההדגמה של אינטל צילום: אסף גלעד

 

המחשב הוא בעל מסך של 12.5 אינץ' ושוקל 670 גרם - הקל ביותר בעולם בגודל זה. הוא גם דק אף יותר מהאייפד אייר הודות לטכנולוגיית המעבדים, שהם כה יעילים עד שאינם מצריכים מאוורר פנימי שיקרר את המחשב. לטענת אינטל, דור המעבדים הנוכחי יציג ביצועים טובים ב-20 עד 40% על פני הדור הנוכחי, יציג צריכת חשמל נמוכה ב-45% ופליטת חום נמוכה ב-60%.

 

הסמן הימני של שוק הלפטופים ההיברידיים הסמן הימני של שוק הלפטופים ההיברידיים צילום: אסף גלעד

 

למחשב, שמריץ את הגרסה האחרונה של ווינדוס 8, יש חיבור למקלדת נתיקה - תצורת עיצוב פופולרית בקרב יצרניות המחשבים ההיברידיים (בראשן אסוס, שהציגה דגמים רבים בתצורה זו), שעליה מבוסס גם הסרפס פרו 3, טאבלט הדגל של מיקרוסופט.  

 

המחשב של אינטל אינו מיועד למכירה ומהווה מדגים טכנולוגיות עבור תעשיית המחשבים. קטגוריית המחשבים ההיברידיים היא התשובה של תעשיית ה-PC לשוק טאבלטי האנדרואיד שהולך ומתעצם. היתרון של לפטופ היברידי הוא בשילוב בין נוחות וניידות של טאבלט ושימושיות של לפטופ בכל הנוגע ליצירת תוכן. המחשב שהציגה אינטל מתווה את הדרך לתעשייה כולה, שתציג בקרוב את הדור הבא של המחשבים ההיברידיים: דקים מאוד, קלים מאוד, אבל חזקים יותר מכל טאבלט ולפטופ בשוק.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x