$
חדשות טכנולוגיה

ספר הפרצופים השחור: ה-NSA בונה מאגר עולמי של תמונות ביומטריות

לפי מידע חדש שחשף אדוארד סנודן, סוכנות המודיעין אוספת מיליוני תמונות בכל יום ומחברת אותן אל מאגר שנועד לאפשר זיהוי חד ערכי. בתגובה, טענו בסוכנות: "לא נבצע את עבודתנו אם לא נפעל לשיפור מתמיד של דיוק המודיעין"

עומר כביר 14:3701.06.14
הסוכנות לביטחון לאומי של ארה"ב (NSA) בונה מאגר ביומטרי ענק של תמונות פנים, שמבוסס על מיליוני התשדורות והתמונות שהסוכנות מיירטת מדי יום - כך לפי מסמכים שהדליף איש ה-NSA לשעבר, אדוארד סנודן - ושפורסמו בניו יורק טיימס.

לפי הדיווח, בארבע השנים האחרונות גבר העניין של הסוכנות בטכנולוגיות זיהוי פנים וזו פיתחה תוכנות וכלי ניתוח מתקדמים שמאפשרים לה לנצל את התמונות שהיא מיירטת ממיילים, מדיה חברתית, שיחות וידאו ועוד.

 

מלקטים את התמונות שלכם, שומרים במאגר ביומטרי עולמי מלקטים את התמונות שלכם, שומרים במאגר ביומטרי עולמי צילום: ניצן סדן

 

מהמסכים שהדליף סנודן עולה שבכל יום מיירטת ה-NSA מיליוני תמונות, מתוכן 55 אלף "באיכות של זיהוי פנים". "אנחנו לא מעוניינים רק בתקשורת מסורתית", נכתב במסמך מ-2010. “אנחנו נוקטים בגישה מקיפה של שימוש דיגיטלים ברמזים שיעד מפזר במהלך הפעילות הרגילה שלו ברשת על מנת לאסוף מידע ביוגרפי וביומטרי". בשלב זה אין מידע לגבי מספר האנשים שנמצאים ללא ידיעתם במאגר הביומטרי של ה-NSA.

 

"זיהוי פנים יכול להיות פולשני במיוחד", אמר לניו יורק טיימס אלסנדרו אקוויסטי, חוקר מאוניברסיטת קרנגי מלון שעוסק בטכנולוגיית זיהוי פנים. “עדיין יש מגבלות טכניות, אבל כוח המחשוב ומאגרי המידע גדלים, והאלגוריתמים משתפרים".

 

מה-NSA נמסר בתגובה: “לא נבצע את עבודתנו אם לא נפעל לשיפור מתמיד של דיוק מודיעין האותות - במטרה לסתור את המאמצים של יעדי מודיעין זרים להסתיר את עצמם ואת תוכניותיהם לפגוע בארה"ב ובבעלות בריתה". כן נמסר שלסוכנות אין גישה לתמונות במאגרי מידע של רישיונות נהיגה במדינות ארה"ב או לתמונות דרכונים של אזרחים אמריקאיים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x