$
מכשירים ומדריכים

IDC: ווינדוס פון של מיקרוסופט תזנק ב-166% עד 2018

חברת המחקר צופה כי בעוד נתח השוק של מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט יצמח במהירות, אלו של גוגל ואפל צפויים לרדת. בנוסף, העריכה כי שוק המובייל הסיני יהפוך לשליש מכלל השוק העולמי והמחיר הממוצע למכשיר ירד ל-267 דולר

הראל עילם 16:0901.06.14
מערכת ההפעלה שתזכה לקצב הצמיחה המהיר ביותר בשנים הקרובות היא ווינדוס פון, שתהדק את אחיזתה במקום השלישי בשוק. כך חוזה חברת המחקר IDC בדו"ח השנתי שלה על מצב תעשיית הסלולר, שפורסם במהלך סוף השבוע.

לפי החברה, במהלך 2014 יימכרו כ-43 מיליון מכשירי ווינדוס פון. מספר זה יזנק ב-166% ויגיע ל-115 מיליון בתוך כארבע שנים, ב-2018. לשם השוואה, החברה חוזה כי באותה תקופה קצב המכירות של מכשירי אנדרואיד יגדל ב-40% בלבד, ואילו של אפל ב-34%.

 

לומיה 620 של נוקיה, מכשיר ווינדוס פון 8 לומיה 620 של נוקיה, מכשיר ווינדוס פון 8 צילום: ניצן סדן

 

קצב המכירות של ווינדוס פון יעלה את נתח השוק שלה מ-3.5% השנה ל-6.4% ב-2018. בו זמנית, נתח השוק של אנדרואיד ירד מ-80% השנה ל-77.6% בעוד כארבע שנים, בעוד ש-iOS, מערכת ההפעלה הסלולרית של אפל, תצנח מ-14.8% ל-13.7%. בלקברי, בעבר חברת הסמארטפונים הגדולה בעולם שהחזיקה בקרוב ל-40% , תמשיך לדעוך ותעלם כמעט לחלוטין מהמפה, עם פחות ממחצית האחוז מהשוק.

 

מחירי המכשירים ימשיכו לצנוח

 

החברה גם מאוד אופטימית לגבי מצב התעשייה. למרות הרוויה בשוק הסמארטפונים, החברה בטוחה כי הוא ימשיך לצמוח במהירות, בין השאר בגלל ההתחזקות של שווקים מתפתחים כגון רוסיה, אינדונזיה, ברזיל הודו וסין. ראמון ללאמס, ראש מחלקת מחקר המובייל ב-IDC, הצהיר כי בשנים הקרובות השווקים בכל המדינות הנ"ל יכפיל את עצמו, ואילו סין תגדל בצורה כה מסיבית שהיא תחזיק בשליש מכל שוק הסמארטפונים העולמי.

 

בנוסף, IDC מעריכה כי נמשיך לראות ירידה מהירה במחירי הסמארטפונים, ממחיר ממוצע של 335 דולר למכשיר אשתקד, ל-314 דולר כיום. בקצב זה, מחיר של סמארטפון ממוצע ב-2018 יעמוד על 267 דולר בלבד, ומסביר את ההתמקדות של התעשייה בשנה האחרונה במכשירים מוזלים. ריאן רית', ראש תוכנית מחקר הסלולר של IDC, אמר: "בהתחשב בתחרות העזה בקטגוריית מכשירי הפרימיום, יצרניות כגון מוטורולה החלו להציע מכשירים זולים יותר כגון המוטו E. רכיבים שהיו לפני כשנתיים במכשירי עילית עדיין מספקים ביצועים סבירים לרוב המשתמשים".

 

כתוצאה מכך, החברה חוזה כי השנה ימכרו כ-1.2 מיליארד טלפונים חכמים, והמספר יעלה ל-1.8 מיליארד בתוך כארבע שנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x