$
הייטק והון סיכון

הושלמה העסקה: צ'ק נמכרה לאינטואיט תמורת 360 מיליון דולר

הדיווחים הראשונים על העסקה הופיעו לפני כחודשיים. צ'ק יצרה אפליקציית תשלומים פופולרית במיוחד בארצות הברית, וגייסה רק 47 מיליון דולר - עם החזר השקעה נאה לקרנות

מאיר אורבך 13:3327.05.14

חברת הסטארט-אפ הישראלית-אמריקאית צ'ק (Check), אשר נודעה בעבר כפייג'ואנס (PageOnce), נמכרה לבסוף לאינטואיט האמריקאית תמורת 360 מיליון דולר. כך דיווח "וול סטריט ג'ורנל", שגם חשף לראשונה את עצם קיום העסקה לפני קרוב לחודשיים.

האקזיט צפוי להביא לרווח נאה למשקיעי החברה, ובראשם פיטנגו הישראלית. בצ'ק הושקעו כ-47 מיליון דולר. על פי הדיווח, שתי החברות חתמו על ההסכם רק בסוף השבוע האחרון. החברה הוקמה בשנת 2007, וגייסה בסך הכל כספים מהיזמים לירון פטרושקה ובובי לנט, והקרנות פיטנגו, מורגנת'לר, מנלו ונצ'רס ועוד. את ההשקעה מצד פיטנגו הוביל איתן בק, שותף ומנהל בקרן, שהצטרף לדירקטוריון.

 

עובדי חברת Check עובדי חברת Check צילום: אוראל כהן

 

צ’ק נוסדה על ידי שלושה יזמים ישראליים - המנכ”ל גיא גולדשטיין, ניסים טפירו ואחיקם קאופמן. בשנים האחרונות הנהלת החברה יושבת בפאלו אלטו ומחזיקה גם מרכז פיתוח בכפר סבא. בשני המרכזים יחד מעסיקה החברה כ־100 עובדים.

 

החברה פיתחה אפליקצית תשלומים שכמעט ואינה מוכרת בישראל, אך פופולרית למדי בארה”ב וצברה עד כה כ־10 מיליון הורדות. צ’ק מרכזת עבור המשתמשים את כל החשבונות האישיים הדורשים ניהול ומעקב, ביניהם חשבון הבנק, כרטיסי האשראי, תיקי השקעות, טיסות, מועדון הנוסע המתמיד, תוכניות הביטוח והפנסיה וחשבונות הסלולר והתקשורת. כל אלה ניתנים לגישה באמצעות ממשק אחד על גבי הסמארטפון, המאפשר לעקוב אחר החשבונות וכן לבצע פעולות שונות כמו הזנת פרטי קנייה מסוימת או הזמנת טיסות.

 

מעבר לניהול החשבונות, מאפשרת צ’ק גם לבצע תשלומים במגוון אמצעים כגון כרטיסי חיוב, כרטיסי אשראי או העברה בנקאית. החברה דיווחה בספטמבר האחרון כי היקף התשלומים דרך האפליקציה עומד על חצי מיליארד דולר בשנה. הברה צפויה לרשום עד סוף השנה הכנסות של כ־20 מיליון דולר, בעוד שבשנה שעברה הכניסה סך הכל 15 מיליון דולר. הכנסותיה מגיעות בעיקר מפרסום של חברות פיננסיות, כמו חברות אשראי או חברות ביטוח שמציעות מסלולים שונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x