$
חדשות טכנולוגיה

מכה למיקרוסופט: סין אוסרת על השימוש בווינדוס 8

משרד הרכש הממשלתי טען שמערכת ההפעלה גורמת לצריכת אנרגיה מוגזמת. ואולם, נראה שהצהרת ממשלת סין נועדה להבהיר למיקרוסופט שאין בכוונתה לשדרג מחשבי ווינדוס XP שברשותה - ולקבל עדכוני אבטחה למערכת ההפעלה הוותיקה

נמרוד צוק 11:2022.05.14
ממשלת סין הודיעה שהיא אוסרת על שימוש בווינדוס 8 במחשבים המשמשים במוסדות ממשלתיים במדינה. זאת, בטענה כי מערכת ההפעלה אינה ידידותית מספיק לסביבה מבחינת ניהול צריכת החשמל שלה.

עם זאת, בפרסום אחר של סוכנות הידיעות הממשלתית שינואה (Xinua) נטען כי מאחורי האיסור עומדים מניעי אבטחת מידע, שקשורים להחלטה של מיקרוסופט להפסיק לתמוך בווינדוס XP ולחדול מהפצת עדכוני אבטחה למערכת ההפעלה הוותיקה.

 

ווינדוס 8? לא במשרדי ממשלת סין ווינדוס 8? לא במשרדי ממשלת סין צילום: אי פי אי

 

לא הובהר מה הקשר בין הפסקת התמיכה ב-XP לבין האיסור על שימוש בווינדוס 8, ולא מה היו בעיות האבטחה וצריכת החשמל הסצפיפיות שמצדיקות אותה, כך שייתכן שמדובר בניסיון של הממשל הסיני לאלץ את מיקרוסופט להמשיך ולתמוך בווינדוס XP. לפי חברת המחקר קנאליס, ווינדוס XP פועלת על כ-50% מהמחשבים בסין.

 

האלטרנטיבה: ווינדוס 7

 

"הופתענו מהאזכור של ווינדוס 8 בהודעה הרשמית של מרכז הרכש הממשלתי הסיני", נכתב בתגובה שהפיצה מיקרוסופט לעיתונות. "מיקרוסופט עבדה באופן פרואקטיבי בשיתוף פעולה עם המרכז ועם סוכנויות ממשלתיות אחרות כדי להבטיח שכל מוצרינו תואמים את הדרישות הממשלתיות. נמשיך לספק עותקים של ווינדוס 7 לגופים ממשלתיים בסין, ובמקביל נמשיך בתהליך ההערכה של ווינדוס 8 מול הגורמים הרלוונטיים".

 

סין היא בעבר שוק בעייתי עבור מיקרוסופט, בעיקר בשל בעיה חריפה של פיראטיות תוכנה; ב-2011 אמר לעובדים מנכ"ל החברה הקודם, סטיב באלמר, כי למרות שמספר המחשבים שנמכרים בסין דומה להיקף המכירות בשוק האמריקאי, ורובם מריצים את מערכות ההפעלה של מיקרוסופט, הכנסות החברה ממכירת עותקי תוכנה בסין קטנה יותר מהכנסותיה בהולנד - מדינה של 18 מיליון איש בלבד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x