$
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל סיסקו לאובמה: ה-NSA גרמה לאבדן האמון ברשת החופשית

במכתב חריף ששלח ג'ון צ'יימברס לנשיא ארה"ב טען שהמשתמשים איבדו את האמון בשירותים מקוונים, מה שמקשה על חברות לפעול בשוק הבינלאומי. זאת, לאחר שנחשף כי ה-NSA מיירטת משלוחי מוצרים של סיסקו וטומנת בהם כלי ריגול

עומר כביר 15:3219.05.14
מהלכי הריגול הנרחבים ברשת של ממשלת ארה"ב פגעו בביטחון של ציבור המשתמשים בקיומה של אינטרנט חופשית ופתוחה ומקשים על חברות אמריקאיות לפעול בשוק העולמי. כך כתב מנכ"ל סיסקו ג'ון צ'יימברס - במכתב חריף ששלח לנשיא ארה"ב ברק אובמה.
צ'יימברס מחה על פעולות הריגול הנרחבות של הסוכנות לביטחון לאומי (NSA), שנחשפו בשנה האחרונה הודות למסמכים שהדליף איש הסוכנות לשעבר, אדוארד סנודן. בפרט מתייחס צ'יימברס לפרסומים מהשבוע שעבר, שלפיהם ה-NSA מיירטת משלוחי שרתים ונתבים שמיוצאים מארה"ב ומטמינה בהם כלי ריגול לפני שהיא מעבירה אותם ליעדם.

 

ג'ון צ'יימברס, מנכ"ל סיסקו ג'ון צ'יימברס, מנכ"ל סיסקו צילום: רמי חכם

 

"הביטחון ברשת פתוחה וגלובלית הביא הטבות כלכליות עצומות לארה"ב ולמיליארדי אנשים בעולם", כתב צ'יימברס לאובמה. “הביטחון נשחק לאור חשיפות על הריגול הממשלתי, דרישות ממשלתיות שמקשות על חברות לעמוד בציפיות הפרטיות של אזרחי וחוקי מדינות אחרות, והאשמות שהממשלה מנצלת פרצות אבטחה".

 

מצב זה, הסביר מנכ"ל סיסקו, מקשה על חברות הטכנולוגיה לפעול בהתאם לרצונות הלקוחות שלהן: “ללא גישה חדשה, אנו חוששים שהמנהיגות הטכנולוגית של המדינה שלנו תיפגע. למעלה מכך, התוצאה יכולה להיות אינטרנט מפוצלת. אדוני הנשיא, אנו מעריכים את הצעדים בהם נקטת עד עתה. אנחנו מבקשים ממשלך לנקוט ביותר צעדים ולתפוס תפקיד מנהיגותי גדול יותר. התעשייה שלנו מוכנה לעבוד אתך ועם ממשלות אחרות בעולם. אנחנו לא מתמקדים באיך הגענו לכאן, אלא במה צריך לעשות כדי להתקדם הלאה".

 

צ'יימברס גם הוסיף כמה משפטים שנראים כמיועדים יותר ללקוחות סיסקו, ופחות לנשיא אובמה. “המדיניות של סיסקו היא לא לעבוד עם שום ממשלה, כולל ממשלת ארה"ב, על מנת להחליש את המוצרים שלנו", כתב. “כשאנו לומדים על פרצת אבטחה, אנחנו מגיבים באמצעות הודעה ללקוחותינו ותיקונה מהר ככל האפשר".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x