$
אפליקציות

נסגרה לרגל שיפוצים: ווטסאפ הוסרה מחנות ווינדוס פון

הגרסה של אפליקציית הצ'ט הפופולרית למערכת ההפעלה של מיקרוסופט סבלה מבאגים ותקלות - וזכתה לביקורות שליליות מצד המשתמשים. בחלק מהמקרים, התעכבו משלוח ההודעות וההתראות ב-20 דק' ויותר

נמרוד צוק 18:4419.05.14

לאחר שבועות של תקלות בגרסת הווינדוס פון של ווטסאפ, הסירה אתמול פייסבוק את אפליקציית המסרים שבבעלותה מחנות האפליקציות של מיקרוסופט באופן זמני, עד לפתרון הבעיות.

מי שכבר התקין את האפליקציה על המכשיר יוכל להמשיך ולהשתמש בה כרגיל. ההפניה לגרסה עדיין מוצגת באתר של ווטסאפ ודף המוצר עדיין זמין בגרסת הווב של חנות האפליקציות, אבל כפתור "התקן" הוסר ממנה, ומי שיחפש אותה בגרסת המובייל של החנות יגיע לדף ריק.

 

לא ניתן להתקין את ווטסאפ. מכשיר ווינדוס פון 8 של נוקיה לא ניתן להתקין את ווטסאפ. מכשיר ווינדוס פון 8 של נוקיה

 

"למרבה הצער וכתוצאה של קשיים טכניים, בחרנו להשעות את זמינות האפליקציה על גבי פלטפורמת ווינדוס פון. אנו עובדים בשיתוף פעולה עם מיקרוסופט כדי לפתור את הבעיות ומקווים להחזיר את ווטסאפ לחנות האפליקציות בהקדם", נאמר בהודעה ששחררה החברה. הבעיה הספציפית בגינה הוסרה האפליקציה לא פורסמה, ולא ידוע בשלב זה מתי היא תוחזר לחנות.

 

יישום לא מעודכן

 

בניגוד לגרסת האנדרואיד שעודכנה בתחילת מאי, וגרסת האייפון שעודכנה במרץ, למהדורת ווינדוס פון של האפליקציה לא יצא עדכון מאז ה-10 בינואר, והיא זוכה לציון נמוך יחסית בדירוג של משתמשי החנות. עם זאת, מרבית התקלות עליהן דיווחו משתמשים היו קשורות בתאימות לגרסה 8.1 החדשה והלא מאוד נפוצה של מערכת ההפעלה הסלולרית, כאשר על גרסה 8.0 השכיחה היא אמורה לעבוד ללא בעיות מיוחדות.

 

הבעיות הטכניות שעשויות להיות הגורם להסרה כללו, על פי הבלוג Windows Phone Central, עיכובים בהצגה של התרעות על הודעה חדשה, שיכולים להגיע גם ל-20-30 דקות במקרים מסוימים, ואף התרעות שלא מופיעות כלל, כאשר משתמשים באפליקציה על גבי ווינדוס פון 8.1. גרסה זו של מערכת ההפעלה עדיין לא יצאה באופן רשמי והיא זמינה למשתמשים בגרסה המוגדרת כ-Preview למפתחים, וסובלת על פי דיווחים מבאגים רבים.

 

בחודש שעבר חצתה ווטסאפ את רף ה-500 מיליון משתמשים, על פי נתוני החברה, אבל מרביתם מריצים אותה על גבי מכשירי אנדרואיד או iOS, כאשר שיעור משתמשי גרסת ווינדוס פון מגיע לאחוזים בודדים לכל היותר, על פי הערכות (החברה אינה מפרסמת את הנתונים המדויקים).
בטל שלח
    לכל התגובות
    x