שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי הרשת

בשולי הרשת

אבי "משחקי הכס" מעדיף לכתוב על מחשב עתיק מבוסס DOS

ג'ורג' מרטין, מחבר "שיר של קרח ואש" עליו מבוססת סדרת הטלוויזיה המצליחה, לא מאמין במחשבים מודרניים. בראיון עם קונאן אובריאן, סיפר על היתרונות שיש למעבד תמלילים מ-1987 על פני וורד ודומיו

הראל עילם 17:1415.05.14
הסופר האמריקאי ג'ורג מרטין עדיין משתמש במחשב ישן במיוחד שעדיין משתמש במערכת ההפעלה DOS על מנת לכתוב את ספריו. מרטין כתב את סדרת ספרי הפנטזיה "שיר של קרח ואש", שגם עובדה לסדרת הטלוויזיה הפופולרית "משחקי הכס" - הסדרה הנצפית ביותר בעולם לפי אתרי ההורדות.

מרטין אמר את הדברים במהלך ראיון טלוויזיוני עם קונאן אובריאן. לפי מרטין, הוא כותב את ספריו על מחשב ישן שאינו מחובר לרשת על מנת להיות מוגן מפני התקפות האקרים, וירוסים וקריסות - בדומה לצבא ארצות הברית, שעדיין משתמש בטכנולוגיה של שנות ה-60 כדי להגן על סוללות הטילים הגרעיניים שלו.

 

איורים של הדמויות שברא מרטין איורים של הדמויות שברא מרטין

 

מרטין מחזיק בשני מחשבים, אחד לכתיבה ואחד לשאר שימושי המחשב - גלישה, מדיה וכו'. "זוכר את דוס?" שאל מרטין את אובריאן. "אני משתמש בעורך תמלילים וורדסטאר 4.0. אני דווקא אוהב את זה. הוא עושה כל מה שאני רוצה שתוכנת עיבוד תמלילים תעשה ושום דבר אחר. אני לא צריך עזרה. אני לא אוהב חלק מהמערכות החדשות האלו, שמתקנות לך אוטומטית אות קטנה לאות גדולה. אני לא רוצה אות גדולה. אם הייתי רוצה, הייתי כותב את זה. אני יודע איפה נמצא כפתור השיפט. הפסיקו לתקן אותי".

 

הוא גם ציין כי הוא מעדיף מעבד תמלילים שלא מנסה לתקן אוטומטית את השמות של הדמויות בספריו - וכל קורא וצופה בסדרה יודע, שיש לא מעט מהן. כמו כן, הוא אמר שהשימוש במחשב שרק מאפשר לו לכתוב משפר את הריכוז שלו. מעבד התמלילים וורדסטאר הושק במקור במהלך שנות השבעים. גרסת 4.0 הושקה ב-1987, שש שנים לאחר השקת מערכת ההפעלה DOS. הספר הראשון בסדרה זוכת הפרסים של מרטין יצא לאור ב-1996.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x