שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

BlazeMeter גייסה 6.5 מיליון דולר בהובלת יואב לייטרסדורף

החברה מפעילה כלי לבדיקת יציבות אתרים, שמסוגל לדמות בין אלף ליותר ממיליון גולשים. מאז הושק, השתמשו בו יותר מ-50 אלף לקוחות. בסבב הגיוס השתתפה גם קרן גלילות

אסף גלעד 16:1913.05.14

ענף בדיקות התוכנה מתחמם: שבוע לאחר הודעתה של פרפקטו מובייל הישראלית על גיוס של 20 מיליון דולר בהובלת FTV וקרן כרמל, מכריזה חברת הבדיקות לווב BlazeMeter, גם היא חברה ישראלית עם זרוע בארה"ב, על גיוס של 6.5 מיליון דולר.

את הגיוס מובילה המשקיעה הקיימת, קרן YL ונצ'רס של יואב לייטרסדורף, אליה הצטרפה משקיעה חדשה: גלילות קפיטל של קובי סמבורסקי, אריק קליינשטיין וסלי מרידור.

 

את הגיוס החדש מובילה YL באמצעות הקרן הראשונה שלה, למרות שאת השקעותיה החדשות היא כבר מבצעת באמצעות YL מספר 2, שגייסה באוגוסט האחרון 27.5 מיליון דולר. סך הכל גייסה בלייזמיטר מעל 8 מיליון דולר מאז הווסדה ב-2010.

 

טכנולוגיה שמונעת קריסת אתרים - ובריחת לקוחות טכנולוגיה שמונעת קריסת אתרים - ובריחת לקוחות

 

בלייזמטר מתמחה בבדיקות עומסים לאתרים ואפליקציות מובייל. המערכת שפיתחה מאפשרת לחברות המשיקות שירותים להמונים לבדוק את עמידותם בעומס בטרם ההשקה, וגם תוך כדי עבודה מלאה. אתר קניות או אפליקצית תשלומים יכולים לבדוק את עמידותם לביקורים של מיליוני משתמשים, רגע לפני תקופה עמוסה במיוחד, כמו למשל תקופה של חגים. היא מסוגלת לדמות ולבדוק כניסות ופעילות של החל מאלף משתמשים ועד ליותר ממיליון משתמשים בו זמנית מאזורים גאוגרפיים שונים ומבלי להזדקק לבניית תשתית בדיקות מלאה.

 

היעד הבא: התרחבות בארה"ב

 

עד כה צבר השירות של בלייזמטר, המסופק כולו באופן אוטומטי כתוכנה דרך הענן ומתבסס על פלטפורמת Jmeter הפתוחה, 500 אלף בדיקות עומסים אותן ביצעו יותר מ-50 אלף משתמשים מאז ההשקה. בין הלקוחות הגדולים שעשו בה שימוש: נייקי, סיטי בנק, דיסני ופייזר.

 

החברה נוסדה ומנוהלת בידי אלון ז'ירמונסקי ומעסיקה 30 עובדים, מתוכם 20 במשרדי החברה בתל אביב. עופר שרייבר, שותף בקרן YL, אומר ל"כלכליסט" כי האתגר המרכזי שעומד בפני החברה ושלשמה גוייס הסיבוב החדש הוא התרחבותה בקרב לקוחות בארה"ב וגיוס אנשי מכירות מקומיים.

 

המתחרה המרכזית שלה היא Soasta האמריקאית, שגייסה עד היום מעל 63 מיליון דולר ממשקיעות רבות, בהן גם קרן קיינן. Perfecto Mobile הישראלית אינה נתפסת מתחרה כיוון שהיא ממוקדת בבדיקות של אפליקציות מובייל ולא רק בבדיקות של עומסים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x