שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

למרות השדרוג: אינטל מפטרת 80 עובדים זמניים ממיקרון

עובדים אלה הועברו אליה בדצמבר האחרון ממפעל מיקרון שנסגר. אז נחתם עמם חוזה עבודה זמני עד אוגוסט 2014, אלא שכעת נודע כי אינטל תפטר את חלקם כבר ביוני

אסף גלעד 11:1312.05.14

שבועיים לאחר שהודיעה על החלטתה לשדרג את המפעל בקרית גת, הודיעה הבוקר (ב') אינטל ל-80 עובדים הזמניים שהועברו אליה ממיקרון על כוונתה לזמנם לשימוע לקראת פיטורים במהלך שלושת השבועות הקרובים.  

 

130 עובדים הועברו לאינטל בחודש דצמבר האחרון ממפעל מיקרון שנסגר, ועוד באותו מועד נחתם עמם חוזה עבודה זמני עד אוגוסט 2014. אלא שכעת נודע כי אינטל תפטר את חלקם כבר ביוני, וחלקם צפויים להיפרד מהחברה כבר באמצע החודש הזה. יצוין, כי מתוך 130 העובדים, 50 עזבו במהלך חמשת החשים האחורנים כאשר הבינו שאין להם אופק תעסוקתי באינטל.

 

העובדים שזומנו לשימוע משתוממים על המהלך, במיוחד לאור הכרזת אינטל כי תשרדג את המפעל שלה בקרית גת ולאור התחייבותה בפני המדינה לגייס לו 1,000 עובדים נוספים. ועם זאת, המפעל החדש לא צפוי לקום לפני 2016 כך שלאינטל ככל הנראה לא יהיה כיצד להעסיק את העובדים בתקופת הביניים. בנוסף, זועמים העובדים על הכללתם מלכתחילה ברשימת עובדים זמניים, למרות שאין לכך כל הצדקה, לטענתם.

 

80 העובדים, רובם אנשי הנדסה, טכנאים, עובדי ייצור ואנשי תמיכה טכנית, הוכללו ברשימה, לשיטתם, עוד כאשר מיקרון ביקשה ממנהליה לקבוע רשימה של עובדים שיקבלו בונוס בעת סגירת המפעל. מנהלי מיקרון קבעו רשימה שהותירה אותם מחוץ לתכניות הבונוס. כאשר רכשה אינטל את המפעל, עובדים אלה, לשיטתם, 'תוייגו' כמועדפים פחות על ידי הארגון וכך, לטענתם, בחרה אינטל שלא להעסיק אותם במשרה קבועה.

 

מפעל אינטל בקרית גת מפעל אינטל בקרית גת צילום: מאיר אזולאי

 

אינטל הודיעה לפני יום העצמאות כי תשדרג את מפעל הייצור בקרית גת, ובממשלה הודו כי עלות השדרוג תגיע לכ- 20 מילארד שקל. מתוכה צפויה הממשלה להעביר לאינטל 1.4 מיליארד שקל במענקים. אינטל התחייבה במסגרת ההסכם לשכור עוד כאלף עובדים וכן להשקיע בתכניות לחינוך טכנולוגי וכן לשכור עובדים ממגזרים מסוימים כגון ערבים וחרדים.

 

מאינטל נמסר: "ב-29 בספטמבר אינטל הודיעה רשמית על חתימת עסקה, שלפיו תחזור אינטל להחזיק בבניין שהחכירה למיקרון ישראל ותציע תעסוקה לכ-800 עובדי מיקרון בדרום ישראל באופן מיידי. בזמנו מיקרון ישראל העסיקה ישירות כ-1,000 עובדים. על פי ההסכם בין שתי החברות, אינטל הודיעה באופן פומבי כי היא מציעה משרות מלאות לכ-800 עובדי מיקרון ישראל, ומשרות זמניות לכ-130 עובדים ו-60 סטודנטים. 800 עובדי מיקרון עברו בחודשים האחרונים לאינטל ותהליך גיוסם הושלם. ההחלטה לסגור את המפעל בישראל התקבלה על ידי מיקרון העולמית שהודיעה לעובדים ממיקרון מי נמצא בחוזה זמני ומי במשרה מלאה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x