$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

קונדואיט תחלק אופציות בשווי של 50 מיליון דולר ל-250 העובדים

בנוסף, מתכוונת קונדואיט לבצע תמחור מחדש של כל האופציות הקיימות בחברה למחיר של 1.49 למניה. מאז הקמתה לפני 9 שנים, 30% ממניות קונדואיט הוקצו לעובדי החברה

אסף גלעד 18:5407.05.14

חברת התוכנה קונדואיט מרחובות תחלק דיבידנדים בשווי של כ-50 מיליון דולר ל-250 העובדים שלה, כך נודע ל"כלכליסט".  

המנכ"ל רונן שילה, הכריז על הענקת האופציות לציון 9 שנים להקמת החברה ואף העניק לאופציות נופך סמלי, עם הכרזה על סדרת אופציות חדשה בשווי של 9 סנט למנייה.

 

בנוסף, מתכוונת קונדואיט לבצע תמחור מחדש של כל האופציות הקיימות בחברה למחיר של 1.49 למניה. מאז הקמתה, 30% ממניות קונדואיט הוקצו לעובדי החברה והם מהווים את קבוצת בעלי המניות השנייה בגודלה אחרי המייסדים.

 

רונן שילה, מנכ"ל קונדואיט רונן שילה, מנכ"ל קונדואיט צילום: ענר גרין

 

סך הכל, כמות האופציות החדשה שהוענקה לעובדים מוערכת בכ-50 מיליון דולר. לפי ההערכה, בקופת קונדואיט עדיין צבורים מאות מיליוני דולרים, כל זאת לאחר הפיצול שנערך בתחילת השנה, במסגרתו מוזגה חטיבת סרגלי הכלים של קנודואיט עם פריון.

 

המנכ"ל רונן שילה אמר בעקבות ההכרזה: "אני אומר לעובדים: 'אל תקומו בבוקר לעבודה בשביל האופציות. תקומו לעבודה כי אתם אוהבים מה שאתם עושים ונהנים ממנו, ואם נצליח, תעשו הרבה כסף'. כל עובד יקבל אופציות: החל מעובד המטבח והשמירה ועד המנכ"ל. אין כאן מניות בכורה, ומעמדי באופציות שווה לכולם. אבל יש גם סיכוי שזה לא יצליח".

 

קונדואיט החדשה, המכונה על ידי עובדיה "קונדואיט 4.0" לאחר שחטיבת סרגלי הכלים שלה מוזגה לתוך פריון, מתמקדת כיום במוצרי תוכנה למובייל, לאחר שהכניסה מאות מליוני דולרים בשנה על הפצת סרגלי כלים ותוכנות חינמיות. החברה מפתחת דפדפן לדסקטופ ולמובייל בשם U, מסכי נעילה לסמארטפונים ומערכת להמרה אוטומטית של אתרים לאפליקציות.

 

בשנת 2011 הובילה החברה מהלך של חלוקת דיבידנדים ולפיו קיבלו העובדים והמשקיעים דיבידנד כולל של 220-320 מיליון דולר. העובדים קיבלו מתוך זה כ- 200 מיליון שקל. יחד עם זאת, שוויה של החברה ירד במהלך השנים. עם כניסת ג'יי.פי מורגן בשנת 2012 הוערכה שוויה של החברה בכ- 1.4 מיליארד דולר. כיום שווה פריון, שהתמזגה עם פעילותה המכניסה ביותר של קונדואיט, כ- 127 מיליון דולר במסחר בנאסד"ק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x