$
הייטק והון סיכון

PwC: הקרנות מרוויחות בישראל, אך המשקיעים יושבים על הגדר

דו"ח ה-MoneyTree לרבעון האחרון מראה צמיחה בסכום ההשקעה הממוצע בחברות בישראל, מה שמעיד על בגרותו של מגזר ההייטק המקומי. ואולם, רק 38 סטארט-אפים השלימו ברבעון זה גיוסי הון

מאיר אורבך 10:3907.05.14
למשקיעים בישראל יש כיסים מלאים - כך מלמד דו"ח ה-MoneyTree של חברת PwC ישראל. לפיו, חברות הסטארט-אפ בישראל גייסו ברבעון הראשון של השנה 232 מיליון דולר, ירידה של 23% לעומת הרבעון שקדם לו - בו גויסו 300 מיליון. ואולם, מדובר בצמיחה של 18% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, בו גויסו 196 מיליון דולר.

ברבעון האחרון הצליחו 38 חברות להשלים גיוס הון (לעומת 44 חברות ברבעון שקדם לו ו-51 ברבעון המקביל אשתקד). ממוצע ההשקעה בחברה עמד על 6.1 מיליון דולר, לעומת 6.8 ברבעון הקודם ו-3.8 בלבד אשתקד.

 

רובי סולימן, שותף ב-PwC ישראל רובי סולימן, שותף ב-PwC ישראל

 

רובי סולימן, שותף ב-PwC וראש מגזר ההייטק בחברה, אמר כי למרות כל מה שנאמר על הנפקות גדולות ואקזיטים מרשימים שהיו אמורים לשפר משמעותית את התשואות של קרנות ההון סיכון בתקופה האחרונה, הקרנות עדיין יושבות על הגדר.

 

"אנו עדיין לא רואים מגמה זו בכל העוצמה מצד ההשקעות של הקרנות. אנו רואים יציבות מסוימת ברמת ההשקעות עם נטיה לצמיחה מסוימת ברבעונים האחרונים. בפועל, כמות הכסף שזמין עבור הקרנות להשקעות ומשקיעי הייטק אחרים גדלה – כך שניתן לצפות שהיא תמשיך לצמוח בהתאם להצלחות החברות", אמר.

 

לדברי סולימן, הצמיחה בגובה ההשקעה הממוצע בסטארט-אפים הוא עדות לבגרותו של מגזר ההייטק הישראלי – מה שמעיד על צורך בהשקעות משמעותיות בחברות שבגרו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x