$
הייטק והון סיכון

דאטומייט גייסה 5 מיליון דולר בהובלת קרן באטרי ונצ'רס

החברה מפתחת טכנולוגיית מיפוי הנדסי מתקדם ופוטוגרמטריה, שמתבססת על מצלמות סטנדרטיות במקום על ציוד ייעודי שעולה מאות אלפי דולרים. בסבב הגיוס השתתפה גם קרן אל בוואדר

מאיר אורבך 17:4829.04.14
חברת המיפוי דאטומייט מנצרת גייסה 5 מיליון דולר מקרן הון הסיכון האמריקאית באטרי ונצ'רס. בסבב הגיוס השתתפה גם קרן הון הסיכון אל בוואדר, שמתמחה בהשקעות בחברות מהמגזר הערבי. החברה מתכוונת להשתמש בכספי הגיוס להרחיב את קו המוצרים והמכירות שלה.

החידוש העיקרי של החברה הוא האפשרות להשתמש במצלמות דיגיטליות פשוטות כדי לייצר מפות ומדידות הנדסיות ברמת דיוק גבוהה במיוחד. בנוסף, החברה פיתחה מנגנון שמתאים חישובים הנדסיים לכל תקן בכל מדינה בצורה אוטומטית.

 

מיפוי הנדסי מתקדם - גם באמצעות מצלמה רגילה מיפוי הנדסי מתקדם - גם באמצעות מצלמה רגילה צילום: shutterstock

 

יו"ר החברה הוא רני כהן, מנכ"ל אורבוטק בעבר ומנכ"ל החברה כיום הוא חיים זליקובסקי. היזם שעומד מאחורי החברה הוא ג'אד ג'רוש, מומחה בעל שם בתחום המיפוי שמכהן כיום כטכנולוג הבכיר של החברה. בראיון שנתן ל"כלכליסט" בעבר אמר: "אנחנו מצליחים לייצר באמצעות מצלמות דיגיטליות רגילות מדידות שהן ברמת דיוק של מצלמות פוטוגרמטריות (טכניקת מיפוי ומדידות מתקדמות באמצעות הצלבת תצלומים - מ"א)".

 

לדברי ג'רוש. מצלמה פוטוגרמטרית עולה בין 100 אלף למיליון דולר - לעומת מצלמה רגילה שאפשר לרכוש גם במאות שקלים. מדידות פוטוגרמטריות משמשות לבניית מאגרי נתוני מיקום, ליישומים הנדסיים בבניה ותכנון עירוני ולמגוון רחב של שימושים צבאיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x