$
מכשירים ומדריכים

סוני מציגה: מים וירטואליים, צל ממוחשב

החברה חשפה יכולות מציאות רבודה חדשות שנשענות על קונסולת הפלייסטיישן 4. למשל - שימוש בפנס אמיתי כדי לגרום לאלמנט וירטואלי להטיל צל ונוזל מצויר שמתנהג כמו נוזל אמיתי ומציית לחוקי הפיזיקה

נמרוד צוק 16:4727.04.14

יכולות החישוב של הפלייסטיישן 4 לא מאפשרות רק גרפיקה ברמה גבוהה במיוחד ודמויות שמצטיינות בבינה מלאכותית מתקדמת, אלא גם יישומי מציאות רבודה (Augmented Reality) מעניינים. סוני הציגה את הפוטנציאל של הקונסולה בתחום בשני סרטוני הדגמה חדשים.

בסרטון הראשון אפשר לראות את אחד מעובדי החברה כשהוא מחזיק בידיו שתי פיסות קרטון רבועות. המצלמה קולטת אותן והקונסולה הופכת אותן על גבי המסך לשתי קופסאות שמכילות נוזל כחול בתוכו צף ברווז גומי צהוב. הנסיין מדגים כיצד ניתן להעביר את המים הווירטואליים מקופסה לקופסה באמצעות הזזת הקרטונים באוויר, כאשר כוח החישוב של המכשיר יוצר הדמיה ריאליסטית של תנועת הנוזל בזמן אמת.

 

 

הסרטון השני מדגים את יכולות הקונסולה לשלב בתוך וידאו המצולם בזמן אמת דמויות כגון דינוזאור או רקדנית יפנית בסגנון מנגה, ולייצר צל מדויק שמוטל על עצמים ממשיים. הנסיין מאיר בפנס על הדמות מזוויות שונות, בזמן שהיא מבצעת תנועות שונות - והאינטראקציה שלה עם התאורה משתלבת בתוצאה הויזואלית באופן שמתקרב להצבת בובה ממשית בחדר. כפי הנראה, מדובר בהדגמת יכולות שישולבו בעתיד במשחקים המיועדים לשימוש עם בקר התנועה פלייסטיישן מוב.

 

 

זו לא הגיחה הראשונה של סוני לעולם המציאות הרבודה - החברה שילבה יכולות שכאלה בקונסולה הניידת ויטה, עם שורה של משחקים כגון מיני גולף, הוקי וכדורגל שהציעו חוויית Augmented Reality. בעת השקת ה-PS4 החברה הציגה את ה-PlayRoom, משחק מציאות רבודה שנועד להמחיש את היכולות החדשות של בקר ה-DualShock 4 ושל מצלמת ה-PS Eye עם משחקונים שונים שכוללים אינטראקציה עם עדר של רובוטים וירטואליים לבנים.

 

בחודש עבר חשפה סוני פיתוח נוסף שאמור לקחת את הפלייסטיישן לכיוונים חדשים - משקפי המציאות המדומה מורפיוס, שאמורים להתחרות בקסדת ריפט של אוקולוס, שנרכשה לאחרונה על ידי פייסבוק.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x