$
אינטרנט

בשולי הרשת

סיפורו הטראגי של הסיני שצופה בפורנו למחייתו

מערך צנזורת הפורנו של ממשלת סין מתבסס פחות על כלים טכנולוגיים מתקדמים - ויותר על אנשים שיושבים וצופים בכל תחלואי המין ברשת. אחד מהם מספר על עבודתו האיומה, במדינה שמייצרת בחשאי לא מעט מהפורנו העולמי

נמרוד צוק 18:5822.04.14

איך נראה יום העבודה של "קצין זיהוי פורנו", תפקיד במשטרה הסינית שכולל צפיה במאות סרטוני וצילומי פורנו כל יום? יש שיאמרו שמדובר במשרה חלומית, אך אדם שעובד בה במשך שנים מספר כי זהו סיוט מתמשך.

צ'ונקי ליו, שוטר לשעבר בן 59 שהועבר לתפקיד ב-2009, צפה על פי עדותו בלא פחות מ-600 אלף סרטים פורנוגרפיים. כך אמר בראיון שנתן לאתר הסיני ETtoday. לטענתו, ביום ממוצע במשרד הוא צופה בלא פחות מ-330 סרטונים.

 

צפייה בפורנו: עבודה מהגיהנום צפייה בפורנו: עבודה מהגיהנום צילום: shutterstock

 

השוטרים הסינים שאחראים על מניעת הפצה של תכנים פורנוגרפיים נעזרים באנשים כמו ליו, שמקבלים מהם כוננים קשיחים מלאים בחומרים המפלילים שנאספו, ונדרשים לצפות בתכולתם כדי למיין אותם לכאלה שמוגדרים "פורנו", "ארוטיקה" ותכנים לגיטימיים. בנוסף, הם נדרשים לאתר תכנים פורנוגרפיים שהמפיצים ניסו להסוות כסרטים רגילים על ידי שילובם באמצע הסרט. העובדים, מעיד ליו, אינם יכולים לקבל פטור משום תת-ז'אנר והם נאלצים לצפות בכל מה שדורשים מהם החוקרים, גם בחומרים הקיצוניים ביותר - לרבות כאלה שכוללים פדופיליה, רצח ומשכב בהמה.

 

מעצמת פורנו

 

ליו סיפר לאתר כי בתחילה ניסה להתנגד למינוי וגם אחרי שהחל בעבודה הסתיר אותה מבני משפחתו במשך זמן רב, אבל נאלץ לחשוף אותה בפני אשתו אחרי ששמעה ברקע שיחת טלפון ביניהם את פס הקול של אחד הסרטונים שבדק. הוא תיאר את העבודה כאיומה ונוראה, לאור התכנים אליהם נחשף מדי יום. במשטרה הסינית מעדיפים לגייס כבודקי פורנו אנשים מבוגרים, מתוך הנחה שיש להם פחות עניין מיני בתכנים שהם רואים וסיבולת פסיכולוגית גבוהה יותר.

 

סין היא אחת היצרניות הגדולות בעולם של תכנים פורנוגרפיים, עם 28% מהכנסות התעשיה העולמית שמסתכמים ביותר מ-27 מיליארד דולר בשנה.זאת, למרות המגבלות החוקיות הקשות, שכוללות 3 שנות מאסר על אחזקת חומרים, שלילת רשיונות עסק מאולפנים בהם מצולמים סרטוני פורנו, וקנסות כבדים ועונשי מאסר למי שמוכר סרטונים. מאבק הרשויות בפורנו החל עוד ב-2002, כאשר ב-2010 הוא הגיע לשיא עם סגירת 60 אלף אתרים שנחשדו בהפצת פורנו ומעצר של קרוב ל-5,000 איש שהואשמו במעורבות בתעשיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x