$
חדשות טכנולוגיה

עסקת מיקרוסופט-נוקיה תושלם השבוע

העסקה הסופית תכלול שינויים שלא נכללו בהסכם המקורי, ביניהם ביטול רכישת מפעל ייצור מכשירים שמפעילה נוקיה בדרום קוריאה. המהלך צפוי להוות מכפיל כוח בפעילות מיקרוסופט בזירת המובייל, על רקע הצמיחה בתפוצת ווינדוס פון

עומר כביר 12:5122.04.14

מיקרוסופט תשלים ביום ו' הקרוב את העסקה לרכישת חטיבת המובייל של נוקיה הפינית – כך הודיעה אתמול ענקית התוכנה בבלוג הרשמי שלה. נוקיה אישרה את הפרטים בהודעה לעיתונות שפרסמה.

"אנחנו נרגשים להודיע שהשלמנו את הצעדים הדרושים לסיום רכישת חטיבת המכשירים והשירותים של נוקיה", נכתב בבלוג של מיקרוסופט. “העסקה תושלם ביום שישי, 25 באפריל, כשנקבל רשמית את החטיבה למשפחת מיקרוסופט".

 

העסקה הסופית כוללת כמה שינויים ועדכונים, ובראשם ביטול הסיכום שלפיו במסגרת העסקה תרכוש מיקרוסופט את המפעל של נוקיה בדרום קוריאה. לפי ההסכם המעודכן מיקרוסופט לא תרכוש את המפעל ולא ידוע בשלב זה מה יעלה בגורלו, שכן נוקיה, או ליתר דיוק מה שיישאר ממנה, לא צפויה להוסיף ולפעול בתחום ייצור מכשירי המובייל.

 

אחד ממפעלי הייצור של נוקיה אחד ממפעלי הייצור של נוקיה צילום: אי פי איי

 

כמו כן, מיקרוסופט צפויה לנהל בשנה הקרובה את אתר nokia.com ואתרי מדיה חברתית שונים, “לטובתן ההדדית של שתי החברות", סוגיה שלא נדונה בהסכם המקורי. בנוסף, בניגוד לסיכום המקורי שלפיו כל העובדים במשרד סמנכ"ל הטכנולוגיה של נוקיה יישארו בחברה, 21 עובדים מסין שעיקר עיסוקם בתחום הטלפונים הניידים צפויים לעבור עתה למיקרוסופט.

 

המהלך האחרון של באלמר

 

"השלמת העסקה מגיעה אחרי כמה חודשים של תכנון ומהווה צעד משמעותי בדרך לאינטגרציה. הרכישה תסייע למיקרוסופט להאיץ את החדשנות ואת אימוץ מכשירי ווינדוס פון. בנוסף, אנו מצפים להציג את שירותי מיקרוסופוט למיליארד הלקוחות הבאים, באמצעות הטלפונים הניידים של נוקיה", נכתב בבלוג הרשמי.

 

השלמת העסקה הינה גם השלמתו של המהלך הגדול האחרון שיזם מנכ"ל מיקרוסופט לשעבר, סטיב באלמר. כעת מוטלת על כתפיו של המנכ"ל החדש, סאטיה נאדלה, המשימה הכבירה למזג את חטיבת החומרה שנרכשה מנוקיה לתוך חברת התוכנה - ולהפוך את מיקרוסופט לגורם דומיננטי בעולם ייצור המכשירים שיכול להזניק את ווינדוס פון לכדי עמדת איום על האייפון ועל אנדרואיד.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x