$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: שירות השכרת החדרים Airbnb גייס 450 מיליון דולר

זאת לפי שווי של 10 מיליארד דולר; את הסבב הובילה קרן ההשקעות TPG

עומר כביר 13:3919.04.14
שירות השכרת החדרים Airbnb השלים השבוע סבב גיוסים עצום של 450 מיליון דולר, לפי שווי של 10 מיליארד דולר - כך דיווח בסוף השבוע "וול סטריט ג'ורנל", על סמך מקורות שמכירים את העסקה.

 

 

 

את הסבב הובילה קרן ההשקעות TPG והשתתפו בה Dragoneer Investment Group, T. Rowe Price Group וקרן ההון סיכון סקויה, שכבר השקיעה ב-Airbnb בסבבים מוקדמים יותר. השווי שמוצמד לחברה, שהפלטפורמה שפיתחה מאפשרת לאנשים להשכיר את דירתם או חדרים בה לתיירים במחירים שנמוכים משמעותית מאלו של בתי מלון, משקף לה שווי גבוה יותר מזה של תאגידי בתי-מלון גדולים דוגמת Wyndham Worldwide, שמחזיקה במותגים כמו רמאדה ו-Days Inn, או תאגיד Hyatt Hotels.

 

 

 

 

בניגוד לסטארטאפים אחרים שמבססים את פעילותם על רכישת מספר משתמשים גדול ככל האפשר ורק אחר כך מציאת מודל עסקי מתאים, צורת הפעילות של Airbnb אפשרה לחברה לייצר הכנסות כבר מיום פעילותה הראשון, שכן עצם טיבו של השירות מחייב משתמשים לשלם על מנת לעשות בו שימוש.

 

נכון להיום, יש לחברה 600 אלף רשומות המציעות לגולשים לשכור חדר, דירה או בית ב-190 מדינות, והכנסותיה ב-2013 עמדות על 250 מיליון דולר, גידול של יותר מ-100% לעומת 2011. השווי של החברה, במקביל, זינק פי 4 מאז סבב הגיוסים האחרון של החברה ב-2012, עת עמד על 2.5 מיליארד דולר.

 

על ההצלחה של Airbnb והפופולריות הגוברת של השירות בקרב מטיילים, שיותר ויותר מהם מעדיפים את אופציות הלינה הזולות והמשתלמות שלו, מעיבים מאמצים מצד רגולטורים, שחלקם הינו תוצאה של לוביזם מצד רשתות בתי מלון גדולות, להגביל ולמסות את פעילות Airbnb בערים שונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x