$
מכשירים ומדריכים

משקפי קרב: צבא ארה"ב בוחן שימוש בגוגל גלאס

צוות מיוחד של הצבא מפתח גרסאות מיוחדות של המוצר - שנועדו לצוותי חילוץ והצלה מוטסים, מפעילי מזל"טים ועוד. גוגל, מצידה, מכחישה קשר לפרויקט הצבאי

נמרוד צוק 13:2809.04.14
לא רק להיפסטרים וגיקים: גם צבא ארה"ב בוחן את השימוש במשקפי גוגל גלאס, כך חשף אתמול אתר VentureBeat - והתרשמותו, עד כה, חיובית ברובה. בין המשתמשים האפשריים במשקפיים עשויים להיות צוותי סיוע קרקעיים שעוזרים לכוון מטוסי ומסוקי קרב ליעדים שלהם, חיילים שמתאמים בין יחידות קרקעיות ואוויריות וכאלה שלוקחים חלק במשימות חילוץ והצלה.

 

את השימושים הצבאיים של המשקפיים החכמים בודק צוות מחקר שפועל תחת שם הקוד "באטמן" בבסיס חיל האוויר האמריקאי באוהיו. "המשקפיים צורכות מעט חשמל, תופסות מעט מקום, ולא מפריעות לראיה בשום צורה. הן מאפשרות גישה מהירה מאוד למידע שהחיילים צריכים", אמרו לאתר אנדרס קאלבו ואנטוני איסטין, שניים מחברי יחידת המחקר. עם זאת, לדבריהם לא מדובר בפתרון קסם לצרכי הצבא.

 

משקפי גוגל בגרסת צבא ארה"ב, על בובת הדגמה משקפי גוגל בגרסת צבא ארה"ב, על בובת הדגמה

 

כחלק מעבודת המחקר, מפתחים ביחידה הרחבות ייעודיות לגרסה של מערכת ההפעלה אנדרואיד שרצה על המשקפיים. לטענת איסטין, היחידה לא זכתה לשיתוף פעולה מיוחד מגוגל והשיגה את שני דגמי המשקפיים הראשונים דרך תוכנית ה-Glass Explorers הרגילה של גוגל. גם בגוגל מכחישים את קיומו של שיתוף פעולה רשמי עם הצבא.

 

בדיקת המשקפיים מתבצעת כחלק מניסיון רחב יותר של צבא ארה"ב לצמצם את השימוש במחשבים ניידים בשדה הקרב ובפעולות מודיעין לטובת התקני מחשוב קומפקטיים כמו טאבלטים, סמארטפונים ומוצרי מחשוב לביש. ביחידות המארינס, לדוגמה, הוכנס לאחרונה לשימוש מסוק זעיר ללא טייס שמופעל באמצעות טאבלט.

 

גופי בטחון נוספים בארה"ב בוחנים שימוש בגוגל גלאס - יחידת המודיעין של משטרת ניו יורק, לדוגמה, החלה לבדוק את השימוש בהן בצוותי חקירה של אירועי טרור ואף בקרב שוטרים שמבצעים סיורים עירוניים שגרתיים. גם בצי האמריקאי בוחנים שימוש במשקפיים חכמות, אבל לא באלה של גוגל אלא במוצר מתחרה של חברת Vuzix.

 

כחלק ממאמצי הקידום של גלאס, חתמה לאחרונה גוגל על הסכמים עם יצרנית המשקפיים האיטלקית לוקוסיקה, האוחזת ב-12% משוק האופטיקה העולמי ומייצרת עבור מותגים כמו ריי באן ואוקלי, ועם ענקית האופטומטריה VSP.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x